Wpis z mikrobloga

@gaski: Policja ma obowiązek wydać pozwolenie osobom spełniającym kryteria.

Interesuje Cię ścieżka sportowa oraz kolekcjonerska. W skrócie: ponad pół roku od momentu zapisania się do klubu sportowego, 2000+ zł bez kosztu broni.

Jeśli masz szczegółówe pytania, to pytaj. Chętnie pomogę.
  • Odpowiedz
@ppqa: Dziękuje za odpowiedź. Pytam tak ogólnie, ponieważ dyskutowałem ostatnio z kolegą i uparcie starał mi wmówić, że jest to prawie nie możliwe i musiałbym płaszczyć się przed jakimiś urzędasami przez bardzo długi okres czasu. Wiem, że ostatnio była dość spora dyskusja na ten temat pod jakimś wykopaliskiem i ostatecznie ktoś obalił ten mit odnośnie posiadania licencji na broń. Niestety nie mogłem tego odnaleźć, a chciałbym mieć kartę przetargową przy następnej
  • Odpowiedz
@gaski: kwestia definicji płaszczenia się. Dla wielu pójście raz do jakiegokolwiek urzędu to już prawie że akt pańszczyznego poddaństwa. ;)

Rozwijając poprzedni post: w polskiej ustawie dotyczącej broni i amunicji istnieją tzw. cele posiadania broni (broń zawsze posiada się w konkretnym celu). Jak pojawia się temat dostępu do broni, to prawie automatycznie dyskusja schodzi na cel ochrony osobistej. I tutaj faktycznie jest uznaniowość. Komendant może Ci pozwolenie wydać, a może nie
  • Odpowiedz
@ppqa: Dziękuje za odpowiedź. Co w przypadku wykorzystania broni z założenia sportowego do OO? Czy są jakieś większe konsekwencje podczas użycia broni w celu obrony miru domowego?
  • Odpowiedz
Co w przypadku wykorzystania broni z założenia sportowego do OO? Czy są jakieś większe konsekwencje podczas użycia broni w celu obrony miru domowego?


@gaski: niezależnie od celu, do którego posiadasz broń możesz się nią bronić. W ogóle możesz sie bronić wszystkim, co masz pod ręką. Dodatkowo broń do celu sportowego możesz nosić załadowaną po mieście, nie ma żadnych ograniczeń z wyjątkiem tych co do OO (czyli w ukryciu, w kaburze i
  • Odpowiedz