Wpis z mikrobloga

Nasi to sa jednak niesamowici. Czytam sobie o Polakach w poludniowoamerykanskich wiezieniach i co widze... Lurigancho w Limie podobno najgorsze więzienie na świecie. Pieklo na Ziemi, narkotyki, syf, po 30 w celach, mafia, zycie ludzkie gowno warte, co rusz ktorys wiezien opuszcza cele w worku, korupcja, robactwo, karaluchy, smrod i ubostwo (ludzie spia na golej podlodze, bo brakuje miejsca). Trzeba sie wykupywac mafii placac haracz, zeby cos zrec. I oto nastalo dwoje rodakow naszych skazanych za przemyt koki. I #!$%@? rewolucja :-)
"Dwaj Polacy przeprowadzili w swoim pawilonie demokratyczne wybory z kampanią wyborczą, plakatami. Prestiż zdobyli dzięki swoim kompetencjom i zdolnościom organizacyjnym. Za składkowe pieniądze przeprowadzili remonty. Doprowadzili wodę do cel, wmurowali w ściany rury i kable, po których chodziły wcześniej szczury, obłożyli kafelkami, wymalowali na dziedzińcu boisko do gry, postawili karuzelę i zjeżdżalnie dla dzieci, żeby w czasie odwiedzin mogły się bawić."
Taguje #emigracja bo to w sumie emigracja na 8 lat :-)

#zagranico #wiezienie #polakpotrafi #truestory
  • 48
  • Odpowiedz
czyli że w sensie powinniśmy zamienić polityków i przemytników miejscami?


@maxpawkas: Nie powinniśmy zamknąć polityków w pierdlu o południowoamerykańskich "standardach".
Wtedy w końcu zaczną się starać i robić coś pożytecznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Herling-Grudziński, osadzony w sowieckim łagrze "za nic" na 5 lat katorżniczej pracy przy dziennej diecie w postaci miski cienkiej zupy i kawałka chleba, na wieść o przedłużeniu wyroku o kolejne 5 lat rozpoczął strajk głodowy.


@cochese: Z tego co pamiętam to nie chodziło o przedłużenie wyroku tylko o brak przedwczesnego zwolnienia w celu dołączenia do armii Andersa. Było to po układzie Sikorski-Majski i w myśl jego postanowień Polacy z ZSRS mogli
  • Odpowiedz
  • 15
@profumo: To samo przeżyła pewna firma w Holandii, kiedy zatrudniła czwórkę studentów z Polski na wakacje, a wcześniej zatrudniała tylko ludzi z Afryki. Mieliśmy tylko nosić ciężkie, a zmieniliśmy im zasady pracy xD Na koniec chcieli żebyśmy zostali i dawali trzy razy więcej za godzinę, no ale studia...
  • Odpowiedz
@profumo: Hm... Nie znalazłam żadnego wiarygodnego źródła potwierdzającego, że to faktycznie byli Polacy, ale od siebie mogę tylko dodać, że z tego co przeczytałam, taka sytuacja faktycznie ma tam miejsce i dotyczy bloku nr 7, czyli bloku, gdzie przetrzymywani są właśnie wyłącznie zagraniczni więźniowie skazani za przemyt narkotyków.
  • Odpowiedz
@Tytanowy: Wydawało mi się, że chodziło o dołożenie 5 lat za jakąś bzdurę. "Inny świat" po raz ostatni czytałem ze dwadzieścia lat temu, widać będę musiał sobie odświeżyć.
  • Odpowiedz
@profumo: My, Polacy, mamy ogromny potencjał, który jest tłumiony przez postkomunę. Daleko mi do radykałów z 4konserwy, ale naprawdę mam dosyć Czesławów i Józefów, którzy zaczynali karierę w PZPR, a teraz są ważnymi dyrektorami departamentów w różnych ministerstwach i tylko wymyślają, jak utrudnić Polakom życie.
  • Odpowiedz
@ukruszonykubek: @Aplasidon: @profumo: "Stajesz pod gołym niebem, nie masz gdzie spać, co jeść, czym się okryć. Nie dadzą kubka, talerza, łyżki, materaca, nic. A zupy do garści nie naleją" "Tych, którzy nie mają rodzin i pieniędzy, zjada tu robactwo. Żyją jak szczury " "Jesteśmy jedynymi białymi obcokrajowcami, którzy tu się ostali. Wszyscy inni poszli na dno Są gwałceni, poniewierani, wykorzystywani. Ćpają, żeby to wytrzymać, bo porcja narkotyków jest tańsza
  • Odpowiedz
@profumo:

Doprowadzili wodę do cel, wmurowali w ściany rury i kable, po których chodziły wcześniej szczury

To kiepsko, że użyli rur i kabli, po których chodziły szczury. Kable mogą być przegryzione a rury zanieczyszczone. Ciekawym, co pseudoredaktor tego newsa wypocił.
  • Odpowiedz