Wpis z mikrobloga

Mireczki, co trzeba potrafić, żeby dostać pracę jako junior java dev przy springu? Przerabiam właśnie książkę pt. : Wprowadzenie do Spring Framework dla programistów Java, i się zastanawiam, czy po przerobieniu tej książki, będę posiadał podstawy żeby starać się o posadę juniora, czy warto jeszcze dobrze zapoznać się z może bardziej front-endowymi rzeczami typu bootstrap czy angularjs, żeby w ogóle startować?
#java
  • 15
  • Odpowiedz
@Algeroth: w wymaganiach konkretnego ogłoszenia masz napisane co trzeba umieć.
Jak jest napisane że musisz umieć jQuery, to będziesz aplikował bo umiesz bootstrap?
  • Odpowiedz
@Pipcieo: Pytam ogólnikowo, bo różnie pracodawcy patrzą na znajomość posiadanych bibliotek. Chcę zdobyć chociażby solidną podstawę, żeby gdziekolwiek można było na juniora się dostać, z znajomością minimum średniej wymaganych rzeczy.
  • Odpowiedz
@Algeroth: przejrzyj setki ogłoszeń to będziesz wiedział co jest potrzebne. Nie wiem dlaczego opinie kilku mirków miałaby być bardziej miarodajna niż realne zapotrzebowanie pracodawców.
  • Odpowiedz
@Pipcieo: Bo kilku mirków też kiedyś startowało na juniora, i wiedzą jak to u nich wyglądało i jakie były realia z punktu widzenia pracownika, a nie pracodawcy.
  • Odpowiedz
@Algeroth: no to jak ciebie interesują realia z punktu widzenia pracownika to ja już nie mam pytań
jak rozumiem będziesz aplikował do firm w których zostali zatrudnieni
zawsze to jakaś taktyka, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Algeroth: Musisz umieć Spring (DI, AOP, MVC, Security to minimum, nie musisz pamiętać każdej metody, wystarczy znajomość ogólna), Hibernate, Maven, Git... itp itd.
Najlepiej jeszcze, żebyś potrafił trochę frontendu (teraz trochę trudno dostać prace bez znajomości chociaż podstaw frontendu), czyli HTML/CSS, Bootstrap (to minimum), a najlepiej jeszcze JavaScript, AngularJS, JQuery. Czym więcej umiesz tym lepiej, oprócz tego wyżej, trzeba mieć jakieś pojęcie o wzorcach, OOP, strukturach danych, protokołach (przynajmniej HTTP).
  • Odpowiedz
@Algeroth Jeszcze zapomniałem dopisać, ale bardzo ważne i jest to dobrze widziane w oczach pracodawcy jak używasz jakiegoś frameworka do testowania aplikacji (np. JUnit, TestNG).
  • Odpowiedz
@Algeroth: Osobiście też polecam próbować do lepszych firm nawę za cenę mniejszej kasy. Do korpo można iść na starość. Ja przez to korpo to jestem trochę w czarnej dupie, bo z umiejętności stanąłem na poziomie juniora a wymagania finansowe mam seniora :p
  • Odpowiedz