Wpis z mikrobloga

@Gkreft: Co robią firmy pozycjonujące stronę od podpisania umowy do kolejnej? Dzwoni do mnie Pani z firmy zajmującej się pozycjonowaniem z zapytaniem czy mamy już stronę internetową, bo czekają od podpisania umowy.. na co odpisałem Pani, że od początku umowy strona istnieje a Pani "firma" przesyła raporty z jej pozycjonowania w każdym tygodniu... hmm co zrobić?
#zalesie #seo #januszebiznesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 38
nie, po prostu pracowałem przez 3 lata w SEO i widziałem jak niektórzy z naszych klientów byli wydymani przez inne agencje :)


@Eoghan: nie mówię, że wszyscy są święci, wysyp agencji z januszami seo jest masakryczny :) "paaanie my tu kupimy katalogowanie na allegro i bedzie pan zadwolony". Tyle że wiesz cięzko mi sobie wyobrazic sytuacje kiedy podsyłam klientowi wszystkie wpisy z for albo adresy zaplecz i potem się mu z
@Eoghan: dość sporym problemem, który zauważyłem w agencjach jest po prostu określenie tego budżetu.. to nie tak, że przy minimalnym nakładzie chcę być nr 1 i w ogóle .. jasno określam, strona wygląda tak, Państwo robią audyt, zależy nam na tych słowach kluczowych... co trzeba zrobić... zazwyczaj rozmawiam wtedy z Panią z działu sprzedaży która wprost mówi - "podpisać umowę i w ogóle cud wszystko będzie".. po czym..koniec - Pani nie
@Gkreft: napisz wprost jaka to firma.

Generalnie z firmami SEO jest tak, że siedzą tam ludzie, którzy nie potrafią pozycjonować. Jak przeczytałem wpis @Eoghan, to za głowę się złapałem. Miałem kilka romansów z agencjami SEO i ludźmi którzy tam pracują i są trzy modele:
1. robienie wałów - wyciąganie hajsu od klienta za frazy z czapy, bez konkurencji, bez ruchu, bez konwersji
2. olewka - dodanie strony do panelu, kilku