Wpis z mikrobloga

Moja babcia z dziadkiem, którzy świętowali tydzień temu swoją 65 ROCZNICĘ ślubu. Oboje w pełni sprawni, dziadek już na karku 92 lata. Walczył o nasz kraj, został postrzelony w trakcie wojny.
Dziesiątki odznaczeń. Pic Rel
Babcia pracowała od zawsze na roli. Jestem z nich cholernie dumny Mirki.

#pokazbabcie #pokazdziadka #truestory #coolstory #slub
źródło: comment_i9zdUcje6f4fKhvqze8SGRpSDzQ4K178.jpg
  • 128
Dziadek wygląda młodziej od babci, chyba dobrze dbała o niego albo sfałszował wiek po wojnie ;) podpytaj jak było na wojnie i w czasach powojennych komuny i jak mu się teraz żyje. Moi dziadkowie niestety już poumierali opowiadali mi ale słuchałem jednym uchem a wypuszczałem drugim, dzisiaj żałuję... Przekaż pozdrowienia i niech żyją ponad 100 lat ;)
@CegielniaPL: Zdrajca bo co, bo ty tak mówisz? Przypominam że w 1944/1945 roku część ludzi widziała w komunistach szansę na poprawę bytu, bo w przedwojennej Polsce dobrze żyło się może tylko garstce posiadaczy ziemskich i pułkownikom. Czy zaciągnięcie się do Armii Berlinga czyni go gorszym patriotą od wyklętych siedzących po lasach?
źródło: comment_xMv9Vd408KF8tWtSlfntPMLIltNh9D0N.jpg
Gratuluję rocznicy. Tak jak niektórzy tutaj żałuję, że byłem taki młody, kiedy mój dziadek opowiadał o tych czasach. Dożył 96, miałem wtedy 12 ... Jedyne co zapamiętałem z jego opowieści to to jak kiedyś niemiecki patrol zasalutował mu sprawdzając papiery. Miał na imię Adolf ;) Uprzedzam gimbazę - nie, nie miałem dziadka w Wermachcie, to było popularne w 20 latach zeszłego wieku imię.