Wpis z mikrobloga

@CalkaFouriera:

I ty, który z prędkością 40 km/h przejeżdżasz przez pasy dla pieszych przekonany o swojej nieśmiertelności.


W polsce przez pasy przejechać z taką prędkością? Autor chyba nigdy na rowerze nie siedział, mało kiedy się jedzie powyżej 30 na normalnej drodze, a co mówić o chodnikach #!$%@? ze starego betonu

Tylko rowerzysta może jechać po drodze dla rowerów. Pieszy, samochód ani motorower czy motocykl nie mogą się tam poruszać.


Teoria swoje,
Z tym że pieszy nigdy nie dostanie mandatu za poruszenie się po ściezce rowerowej


@rdy: This. Ostatnio we Wrocławiu straż miejska chwaliła się ile mandatów dali rowerzystom za jazdę po chodnikach. Ale informacji ile mandatów dostali piesi za łażenie po DDR już nie dało się z nich wyciągnąć i odmówili podania jej. Zapewne dlatego że ta liczba wynosi 0.
@Khroux: cipki nie mam i nią nie jestem, stulejaku. Staram się jeździć przepisowo i samochodem i rowerem. Ale nigdy nie zrozumiem idiotów, którzy #!$%@?ą chodnikiem, przepieprzają się przez przejścia dla pieszych nie ściągając swojego bardzo ważnego dupska z roweru, bo przecież to on jest najbardziej uprzywilejowany. Nie mówiąc już o pajacu który #!$%@?ł mi się na maskę, gdy miałem zieloną strzałkę, a ten baran rozpędzony wyskoczył z dupy na maskę "bo
@rdy: oczywiście, istnieje problem małej świadomości i olewania potrzeb rowerzystów, jeśli chodzi o przystosowanie ścieżek i w ogóle ich tworzenia. Ale nie bądźmy #!$%@? i nie stawiajmy się na piedestale, bo, niestety, ale i kierowcy, i ludzie na chodnikach też mają problemy z infrastrukturą. Więc zamiast srać sobie wzajemnie do gniazd, może warto byłoby sobie pomagać na drodze?
@CalkaFouriera: Zielona strzałka upoważnia cię do warunkowego skrętu w prawo. Warunkiem jest ustąpienie pierwszeństwa osobom, które mają zielone światło. Czyż nie? Uprzedzając zarzuty- nie jeżdżę po chodnikach ani przejściach dla pieszych Rowerzyście oczywiście pedał w dupę za zachowanie podłe ale niestety na drodze nie wystarczy myśleć za siebie, trzeba też myśleć za idiotów w koło.