Wpis z mikrobloga

Podpowiedzcie jakąś miejscowość w miarę turystyczną w Polsce, która:

1) nie jest nad morzem
2) nie są to Tatry ani Bieszczady
3) w okolicy nie jest płasko jak na stole
4) ma w okolicy jakieś góry albo jezioro
5) jest w województwie innym niż małopolskie
6) ma małe stężenie januszy
7) nie zanudzę się będąc tam przez ~tydzień

Póki co prowadzi Kotlina Kłodzka i Szklarska Poręba
#zwiedzajzwykopem #turystyka #wakacje #pytaniedoeksperta #obrazekdlazwiekszeniaatencji #podrozujzwykopem
źródło: comment_emihC8BEtVofaFYbC8XN2vUbFWQdw8mo.jpg
  • 53
@bloodbro: mieszkam w Krakowie od urodzenia i 20km od NS mam dziadków, w Krynicy byłem wiele razy, w Muszynie raz w 2010, po okolicach Gorlic jeździłem w tym roku rowerem, także nie wykluczyłem swojego województwa bez powodu :D
@Saute: Żywiec trochę zbyt blisko, zresztą nad samym jeziorem byłem rok temu, BB odwiedziłem w tym roku na 1 dzień, bardzo ładne i nieduże miasto co rzadko idzie w parze. Ale i
@Sepang: bierz rower i jedź w Góry Świętokrzyskie. Moja siostra była niedawno z mężem w Krajnie pod Kielcami i bardzo sobie chwalili. Cisza, spokój, mało ludzi, pięknie i zielono wokół, niskie ceny. W sam raz na oderwanie się od zgiełku.
@Sepang: Myślę, że Jelenia Góra będzie dobrym wyborem w promieniu 50km kilka jezior, zamków, dobrych tras rowerowych, zabytków, i ciekawych miejsc.
Zamek Czocha + Jezioro Leśnieńskie, Jezioro Złotnickie, Zamek Chojnik, Zapora w Pilchowicach, Kościół w Lubomierzu, Muzeum Kargula i Pawlaka, Zamek Gryf, Perła Zachodu + lokalna masarnia( ͡° ͜ʖ ͡°), chatka górzystów, Stug Izerski, Śląska Iwo Jima, Lwówek Browar, Baszta w Lubaniu, Cieplice i park zdrojowy +
@Sepang: Karpacz albo szklarska. W tym drugim mniej Januszy i mniej komercyjnie. Polecam strasznie. Do tego w Karpaczu samotnia. Obok masz jeziorko i dalej na sniezke
@nokash: @Dwep dobrze radzi. Atrakcji u nas masz o wiele więcej. Wszystko znajdziesz. W samej Jeleniej się nie ponudzisz a do około mnóstwo atrakcji. Jest w czym wybierać. Potrzeba wiele czasu by to choć trochę obskoczyc