Wpis z mikrobloga

#apple #osx
1. Posiada ktoś jakiś hard case ma #macbook? jak się sprawują? Przyklad + mata ochronna aby nie zarysować np. zegarkiem
2. jakiś stand dla mba?
3. Co uzywać do mozliwości kasowania z dysków NTFS? Gdzies wyczytalem ze dlugotrwale uzywanie monterów moze uszkodzić system plików (?) czy może przeformatować na jakiś inny system plików aby normalnie używać na PC i OSX (jednak, żeby nie było limitu do 4GB na plik)
4. To dobrze, gdy jest podłączoony do zasilania cały czas? Kupiłem używany a z małą ilością cykli - w sumie od Polaka, myślicie, że kręcą jak licznikami samochodowymi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5.. Da się dynamiczne powiększać ikony w Finderze ?
6. Dzwonienie tylko po facetime czy mogę również przez maca rozmawiać z osobami, które nie mają iPhone?\
+ ostatnio miałem połączenie video, laptop podłączony do wifi, a mi to połączeni szło po pakiecie danych z iphone, wtf?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba:
Ad 6.
Facetime łączy się z Twoim iPhonem i działa na takiej samej zasadzie jak słuchawka bluetooth.
Nie dzwonisz bezpośrednio z Maca tylko z iPhone'a. Krótko mówiąc możesz dzwonić na dowolny numer z Facetime'a - o ile masz podłączony telefon i masz uruchomiony tryb głosowy przez iPhone'a.
Połączenia video zawsze idą po pakiecie danych.
  • Odpowiedz
1. @pieczywowewiadrze: hmm, polecisz jakiś?

5. @bocznica: w windowsie dało się ctrl+scroll, bardzo mi tego brakuje aby bez wchodzenia w ustawienia dało się dynamicznie

6. @b__g: a mogę rozmawiać głosowo przez maca z osobami, które nie mają iphone'a? Mikrofon jest świetny i fajnie gdy robi mac robi za taki zestaw głosnomówiący :)
  • Odpowiedz