Wpis z mikrobloga

AZS- brzmi jak klub sportowy, a to pieprzona choroba skóra. Budzisz się w środku nocy i się zaczynasz drapać, pół biedy jak to tylko szyja, ręce, nogi. Można wtedy posmarować ( chociaż zazwyczaj gówno to daje), najgorzej jak wejdzie choroba w głowę. Nóż ja #!$%@?, głowa cała w strupach, jak przechodzisz ulicą to dzieci myślą że to co ci spada z głowy to śnieg i śpiewają jingle bells, no i nic tego nie załagodzi, chyba że obetniesz się na łysą pałe. A wiecie co w tej chorobie jest najlepsze?! Jest #!$%@? nieuleczalna i będzie mi towarzyszyć do zakichanej śmierci. A więc tak wlewam mój ból na Mirko o tej 4:30
#boldupy # medycyna #nocnazmiana
Ps. Pierwszy wpis wiec nie linczujcie mnie za tagi, czy inne rzeczy które mogłem spieprzyć
  • 25
@Awesome_men: Noo. Atopowe Zapalenie Skóry. Cholerstwo. Wiesz,denerwuje mnie, że naukowcy próbują leki na raka, na stwardnienie znaleźć... A taki pieprzony, niewyleczalny wirus opryszczki to co?! Takiego gówna nie mogą wyleczyć, a biorą się za poważne, śmiertelne choroby.
@ostryjnoz nie wiem jak jest z opryszczką, ale azs jest na podłożu genetycznym. Mama się borykała, ale o dziwo jej przeszłość i jej ojciec też to ma. Szczerze nie znam się na medycynie za dobrze ale wydaje mi się że albo masz pecha i masz skłonność do opryszczki ( ciocia
@ostryjnoz ... jak tylko złapie przeziębienie czy coś to ja łapie od razu) albo nie i nawet Noe wiem czy przez to że jest to tak silnie genetycznie uwarunkowane nie jest trudniejsze od lekarstwa na raka, ale to jest sprawa dla #medycyna bo jestem noga w tych sprawach
@Awesome_men: Nic mi się mów, wylazlo mi trzy miesiące temu na rękach i zejść nie chce. Było kilka miesięcy spokoju i znowu zaatakowalo. Czekam na wizytę u dermatologa, może da mi coś innego, poprzednie sterydy rozwiązaly problem może na 2 tygodnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) czym się smarujesz?
@Awesome_men: dokładnie, ciężko się tego pozbyć i jak jednego dnia jest lepiej to drugiego masakra. ja do tego jestem w ciąży i ze sterydów musiałam zrezygnować.

jest tyle balsamów łagodzących świąd a na mnie ja do tej pory działa olejek balneum optiderm do mycia a po balsam bioderma. na cały dzień mam ostatnio spokój i nie swędzi.
@Awesome_men: pozdro mireczku, łuszczyca here. żeby cię pocieszyć to powiem, że głowa to tam #!$%@?. gorzej jest, jak zmiany pod rzęsami wpływają na wzrok (duży problem z czytaniem), zmiany na pitoku uniemożliwiają uprawianie seksu, a zmiany na stawach w ogóle uniemożliwiają ci większość ruchów (łuszczyca stawów). o całej masie czynności, które są utrudnione przez zupełnie #!$%@? palce dłoni to nawet nie wspominam.
czimej się mocno
@Awesome_men: ja tez mam AZS ;< ale na szczęście w łagodnej formie. Nie mam zmian skórnych, a jak juz sie pojawiają (bardzo rzadko) to tylko pod pachami.
Na codzień swędzą mnie łydki i pachy, przechodzi kiedy regularnie przyjmuję leki na astmę.
Trzymaj się Mireczku, dobrze nawilżaj skórę i powinno być w miarę ok.
@Awesome_men: Ziomek, a testowałes dziegieć ? Moja córka miała problemy z rękoma, pękająca skóra, łuska , mądra pani dermetolog przepisałą sterydy których nawet nie kupiłem.
Smarowałem jej na noc ręce rozcieńczając dziegieć z oliwą bo sam w sobie dziegieć jest bardzo mocny i mocny zapach ma , podawałem też Vernicadis na robaki bo czytałem że odchody pasożytów mogą powodować choroby skóry. Pomogło, tylko nie wiem co, czy dziegeć czy Vernicadis ale
@Awesome_men: Chciałem pytać czy nie masz tak, że latem jest lepiej, ale doczytałem przed chwilą, że nie. Od siebie moge napisać, że mam odwortnie niż każdy dermatolog mówi - latem prawie ok i nic nie widać, a zimą to jakbym w kulce ze sztucznym śniegiem mieszkał ;] Z porad co stosować, to ja od paru lat myję się szarym mydłem, choć ostatnio przerzuciłem się na Palmolive z oliwką, a smaruję się
@Awesome_men: no jest to cholerstwo jakich mało... mam to od jakiś hmm 8-9 lat. Zaczęło się od zmian skórnych na zgięciach ramion (to była masakra, krew pot i łzy), potem powieki i 2 lata spokoju i bum miejsca intymne ( ͡° ʖ̯ ͡°) zauważyłem pewną zależność, że objawy nasilają się latem. Teraz mam spokój ale tak jak pisałeś nie da się tego wyleczyć, tylko czekam aż znowu
@Minyas: Krem to pół biedy, mi kiedyś dermatolog kazała się smarować wazeliną. Byłem wtedy po pobycie w klinice dermatologicznej i tam dopiero było smarowanie - łapa pełna kremu/maści i ładujesz tyle że można szpachlą zdzierać :) Wyobraź sobie minę pani w aptece jak przychodziłem co miesiąc kupować kilogramowe wiaderka wazeliny :)
@Awesome_men: To jest ogolnie seria kosmetyków, dość drogich niestety. Jeszcze rozkminiam wyprobowanie masci konopnej, koleżanka mocno chwalila, ale cholerstwo tez drogie.
@Minyas: Przerabialam powieki i okolice ust wlasnie w tym sezonie, po dwóch miesiącach udało mi się nareszcie wyleczyć. Tzn nie jest idealnie, ale dużo kremów nawilżających pomaga (wspomniany cetaphil, powieki/okolice oczu pharmaceris/dermedic, usta nanobase). Strasznie boli mnie kieszeń ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Awesome_men: Mam AZS od jakichś 17 lat i z własnego doświadczenia wiem, że jeśli Cię swędzi, masz strupy na głowie czy gdzieś indziej, to najzwyczajniej dostarczasz do swojego ciała ( jesz albo pijesz jak w moim przypadku ) rzeczy, które Cię uczulają. W podbazie miałem całe nogi, ręce, plecy itd. w wysypce. Robiły się strupy itd. Miałem tak na własne życzenie, bo nie trzymałem swojej diety. W gimnazjum było trochę lżej,