Wpis z mikrobloga

@kornik_sosnowy: czy znasz może nuty? otóż, będę grać w orkiestrze na basie (wcześniej byłam skasofonistką) i problem polega na tym, że nie wiem jak przeczytać nuty na gitarę basową - nie wiem, która nuta będzie naeżała do którego progu, a nigdzie nie mogę tego znaleźć.
@Robinson_Kruzo: Generalnie zasada jest prosta - tak jak kolega wyżej wysłał Ci zdjęcie - musisz znać każdy dźwięk na gryfie jak i nuty na pięciolinii. Sam gram w orkiestrze na helikonie jak i w zespole weselnym na basie. Wiele się nie różni, ale na początku polecam sobie rozpisywać do trudniejszych momentów nad nutami taby (szybciej się rozczytać) albo akordy. Przy walczykach czy polkach interwały są często schematyczne i po prostu trzeba
@MrFruu: w orkiestrze od 8 lat, bas mam od 3 i tylko tabulatury czytałam, już sobie podpisałam poszczególne dźwięki na nutach - muszę przejść z klucza wiolinowego na basowy :) trochę się przyzwyczaić próbuję :p

i w zasadzie już znam mniej więcej dźwieki na poszczególnych progach, więc teraz to tylko to ograć mi pozostaje :)

chętnie jakieś nutki do ćwiczeń przyjmę :) dziękuję za pomoc :)