Wpis z mikrobloga

@Melegan: BTC zakupisz na giełdzie Bitcurex.com, albo w kantorze cryptoins.

Zasada działania opiera się na kryptografii klucza publicznego oraz prywatnego + parę innych rzeczy, za mało miejsca tu jest aby dokładnie wyjaśniać. Twoje BTC są wszędzie tam gdzie jest internet. Baza danych jest zdecentralizowana.

Dystrybucję sieć wykonuje automatycznie - nowe monety przyznawane są minerom którzy wspierają bezpieczeństwo.

Kontroli nie sprawuje nikt. To jest jak torrent tylko że o charakterze płatniczym
@mentis: bzdura, nikt się nie liczy poza nami użytkownikami, ludźmi którzy używają bitcoina bez tego kopalnie czy ktokolwiek inny jest nic nie warty, zastanów się jeszcze raz a inne kryptowaluty niech będą dla Ciebie przykładem
@pawlo74: cały mechanizm konsensusu opiera się oprócz górników na procesorach płatności, dostawcach portfeli, producentach całej gamy sprzętu, giełdach i lead developerach. Z biegiem czasu zmiany w protokole bitcoin będą praktycznie niemożliwe i przypominały próbę zmiany IPv4 na IPv6
cały mechanizm konsensusu opiera się oprócz górników na procesorach płatności, dostawcach portfeli, producentach całej gamy sprzętu, giełdach i lead developerach. Z biegiem czasu zmiany w protokole bitcoin będą praktycznie niemożliwe i przypominały próbę zmiany IPv4 na IPv6


@mentis: ble, ble, ble ( ͡° ͜ʖ ͡°) powtarzam nie rozumiesz do końca tego systemu moim zdaniem. Kiedyś na początku nie było nikogo z tych co wymieniłeś a bitcoin był
@pawlo74: ja stawiam 0.1 BTC że nie zmyśliłem. Jeżeli jesteś przekonany, że zmyśliłem to postaw swoje 0.1 BTC. Jeżeli tego nie zrobisz to przyznajesz mi rację