Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dość ważne pytanie.

Planujemy z moim różowym wynajęcie mieszkania. Wynajmujący jest anglikiem, mieszka w UK, a samo mieszkanie jest w Warszawie. Gość jest nas trochę niepewny - tzn. nie chce przyjeżdżać do Polski w ciemno (co wiązałoby się z kosztami z jego strony) i chciałby jakiegoś potwierdzenia, że dysponujemy gotówką na czynsz i kaucję.
Zaproponował taki oto sposób, który podobno dał mu prawnik - my wysyłamy poprzez Western Union pieniądze do samych siebie (np. do mamy czy kogoś znajomego), ale w receiving country wpisując UK. Gość sprawdzi sobie u siebie kod MTCN, czy faktycznie taka i taka kwota poszła przekazem, a następnie my odbieramy sobie te pieniądze z powrotem, a gość przyjeżdża do Polski i finalizujemy wynajem.
Trochę się boimy, że to jakiś scam, stąd moje pytanie do osób które mają do czynienia z przesyłaniem pieniędzy za granicę więcej niż my - czy gość jest w stanie wypłacić w Western Union tę gotówkę nie posiadając dokumentów z danymi osoby, na którą poszedł przekaz - np. posiadając sam kod MTCN, kwotę itp?

#westernunion #finanse #pieniadze #pytanie #scam #wynajem

wołam też #aliexpress - mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa, a może ktoś będzie coś wiedział
  • 10
  • Odpowiedz
@Szarlejowiec - też tak sądzę, ale potrzebuję bardziej fachowej porady. Sprawdziłem na stronie western union - jest tam info, że bez dokumentu nie da się nic odebrać. Poza tym samo mieszkanie jest dobrze udokumentowane - zdjęcia, dokładny opis etc.
  • Odpowiedz
Kolego, kilka lat temu podobne propozycje pojawiały sie m.in. na mobile.de. Bardzo dobry sposób żeby stracić pare(set/tysięcy) złotych.
  • Odpowiedz