Wpis z mikrobloga

Siedzę własnie na drugim końcu swiata,przeglądam Mirkobloga i odpoczywam po całym dniu #!$%@? i zastanawiam sie ilu ludzi takich jak ja,tęskni własnie za swoją rodziną będąc na emigracji,nie mogąc żyć normalnie ze swoją rodziną na wyższym poziomie w naszym kraju tylko dlatego że jakaś banda debili z wiejskiej okrada nasz kraj i nasze kieszenie dla własnych korzyści .
#emigracja #usa #gorzkiezale #feels
  • 15
  • Odpowiedz
@Matys_LA:
Siedzę własnie na drugim końcu swiata, przeglądam Mirkobloga i odpoczywam po całym dniu #!$%@?.
Zastanawiam sie ilu ludzi takich jak ja, tęskni własnie za swoją rodziną będąc na emigracji, nie mogąc żyć normalnie ze swoją rodziną na wyższym poziomie w naszym kraju, tylko dlatego, że nie jestem wystarczająco zaradny i musiałem wyjechać do kraju w którym nawet największy debil mając parę rąk i nóg jest w stanie zarobić na
  • Odpowiedz
@Matys_LA: I piszesz to jeszcze z perspektywy USA? Sam spedzam tam sporo czasu, ale nigdy bym nie powiedzial, ze w dzisiejszych czasach latwiej jest tam zarobic na utrzymanie rodziny niz w Polsce.

Na pewno jest latwiej zbankrutowac, ewentualnie popasc w spore dlugi jak sie np. zachoruje. Powiedz mi ile placisz na ubezpieczenie emerytalne i skladke zdrowotna w USA, plus ile masz urlopu.
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever: Stać mnie żeby raz na tydzien zmienić samochod pokroju bentley,maserati oczywiście nie nowy :) ale za gotówkę.Nie słyszałem żeby ktokolwiek z moich znajomych narzekał ani moja firma nie popada w długi i jak narazie dobrze prosperuje :) wszystkie składki i tego typu inne sa automatycznie rozliczane z konta firmy wiec nawet nie zwracam uwagi.Urlop mam elastyczny ze tak to ujmę,jesli nie ja to ktos zarobi na najniższa stawkę jaka
  • Odpowiedz
@Matys_LA: Tez USA i tez tesknilam dzisiaj za rodzina. 5 lat ich nie widzialam...ale nie wracam, moze na wakacje ale nie by tam zyc. Zycie w Usa lepsze i przyjemniejsze a na tesknote za rodzina polecam zalozyc wlasna rodzine :)
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever: I jescze kwestia służby zdrowia :) jesli nie posiada sie ubezpieczenia kwota jest ogromna ponieważ to jest taka sama kwota jaka płaca firmy ubezpieczeniowe :) ale jesli przychodzi rachunek na 150 000 $ to wystarczy napisac pare pism i wychodzi z tego 500-1000 $ ;) a przy ubezpieczeniu nie martwimy sie o to po prostu
  • Odpowiedz
@Matys_LA: to jest wina wszystkich Polaków. Nie potrafili stworzyć elity, dobrze wykształcić i wychować młode pokolenia. Polacy nie powinni nigdy zarządzaj jakimś kraje bo tego nie potrafią. Nawet w dobrych czasach dla Polski nie rządzili nimi Polacy tylko ktoś zagranicy. Dopiero wtedy Polska przypominała Państwo a nie taki śmietnik jak teraz. Nie można tęsknić za takim gównem.
  • Odpowiedz