Wpis z mikrobloga

#rajdy24 - to się nadaje na wykop, ale pewnie większość nie pokuma o kim mowa, więc do moich Mirasów spieszę ze świetną wiadomością, którą dzisiaj udało mi się zdobyć... :)

Wraca Zbigniew Gabryś! Oświęcimski w R2, a później…

Po ośmiu latach przerwy na odcinki specjalne wraca Zbigniew Gabryś, znany przede wszystkim z szybkiej jazdy N-grupowymi samochodami. Zwycięzca m.in. Rajdu Wawelskiego 2005 czy Rajdu Lotos Baltic Cup 2007 pojedzie w swoim domowym Rajdzie Oświęcimskim. To jednak nie koniec planów na ten sezon, o czym zdradził nam sam kierowca.

Doszły nas słuchy, że po kilku latach przerwy wraca Pan do rajdów. Chodzi o Rajd Oświęcimski.
Zbigniew Gabryś: Zgadza się, prawie po ośmiu latach, bo ostatni start był w 2007 roku, na Rajdzie Barbórka Warszawska. Wtedy też zakończyłem starty. Rajd Oświęcimski oczywiście potwierdzam, będzie to Peugeot 208 R2.

Kto usiądzie na “gorącym fotelu”?
– Artur Natkaniec, pilot, z którym startowałem w ostatnim sezonie, czyli 2007.

Skąd pomysł na ten samochód, ten rajd?
– Rajd Oświęcimski jest najbliższy mojego domu – jeden z odcinków specjalnych praktycznie odbywa się pod moim domem. Są to Jawiszowice, czyli moja rodzinna miejscowość. Dlatego Rajd Oświęcimski. Zawsze marzyłem o tym, żeby jakiś rajd czy jeden z odcinków odbył się w miejscowości, gdzie mieszkam praktycznie od urodzenia. Stąd decyzja o starcie w tych zawodach.

A jeśli chodzi o R2?
– R2 to może jakiś przypadek. Dwa tygodnie temu byłem na małych testach samochodu R2 i spodobał mi się. Myślę, że na początek, na takie rozjeżdżenie się, jest to dobry samochód.

Czyli rozumiem, że Oświęcimski nie będzie jedynym startem.
– Zgadza się. W planie mam jeszcze Rajd Wisły. Tam chciałbym już wystartować samochodem R5, tylko nie mam jeszcze wszystkiego dokładnie ustalonego, dlatego trudno mi mówić o szczegółach w tej chwili.

Rajd Oświęcimski stanowi czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rozegrany zostanie w dniach 21-22. sierpnia. Więcej informacji o zawodach znajdziecie w naszym dziale RSMŚl.

Źródełko

#rajdy #motoryzacja #rsmp
gabrally - #rajdy24 - to się nadaje na wykop, ale pewnie większość nie pokuma o kim m...

źródło: comment_AKXU7sAb6n74R2sRhJ5d9wyF53ijBYMo.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach