Wpis z mikrobloga

Lubicie filmy dokumentalne? popularnonaukowe? szukacie tego po necie czasem, żeby online obejrzeć?

Od jakiegoś czasu zabieram się za stworzenie dobrego portalu streamującego takie filmy. Mam wszystko przemyślane, same filmy byłyby tylko częścią niesionej przezeń treści. Konkurencja raczej gryzie glebę, jest jeden portal co regularnie uzupełnia bazę filmów, ale zbiera tam najgorsze syfy typu 'wojny magazynowe' i resztę papki rzucanej na discovery. Po za nim istnieje kilka portali ogólnie z filmami, posiadają dział Dokumentalne jednak dodają dosłownie te same filmy i to w tym samym czasie heh. Po za tym mają nieprzyjemne limity, żeby płacić.

Miesięcznie średnio 18 tysięcy zapytań w google frazą 'filmy dokumentalne', więc chyba ludzie szukają.

Tematyka to niemalże moja pasja, więc nie rzuciłbym w połowie roboty. Tylko czy warto #!$%@?ć?

#webdev #webdesign #programowanie
  • 80
  • Odpowiedz
@justlogin: @marian_roman: portal nazywałby się Ciekawość. Oprócz filmów newsy ze świata nauki/technologii (ciekawe artykuły regularnie wyszukiwane i umieszczane na takiej zasadzie jak na wypoku, czyli finalnie podlinkowane), dział tematyczny o samorozwoju, motywacji i szybkiej nauce. Do tego dość pokaźna baza uzbieranych przeze mnie informacji i materiałów nadających się na cykliczne 'ciekawostki'.

A więc filmy dokumentalne byłyby rdzeniem contentu portalu, ale nie jego całością. Jakby poszło po mojej myśli oraz jeśli
  • Odpowiedz
@Boniasty: już daje znać bo dwóch to za mało na mój koncept.

Ale przemyśl wpierw czy Ci się serio chce ( ͡º ͜ʖ͡º) na jakiekolwiek zyski możemy czekać i z pół roku.
  • Odpowiedz
@Boniasty: zapalonych twórców treści, pasjonatów, którzy zajmą się przydzielonymi działami i będą regularnie coś tam dodawać. Przydałby się też ktoś kreatywny do wyznaczania kierunków rozwoju czy szukania pomysłów.

Od strony technicznej sam wszystko ogarnę. Co więcej, mam już prawie gotowy pełen funkcjonalny portal zbudowany w stylu social media, żeby ułatwić powstanie społeczności.

Nie jestem żółtodziobem, a na koncie mam kilka portali, które na siebie zarabiają, więc wytrwali zostaną wynagrodzeni.

Generalnie to
  • Odpowiedz
@Boniasty: pewnie jesteś developerem albo programistą. Z początku sam wszystko ogarnę, webdevów będę potrzebował jak przypadkiem pomysł wypali i załapie.
  • Odpowiedz
@ketorw: Administrator tutaj. Webdev, pozycjonowanie hobbystycznie. Dużo by wymieniać, ale chyb a oprócz kreatywności nie mogę nic na chwilę obecną zaproponować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ketorw: Mialbys moje 10zl miesiecznie za dostep do tego. Koderem nie jestem, od tresci moooze, bardziej tego kreatywnego moglbym Ci robic. Smialo na prv pisz, pogadac nigdy nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
są już takie kanały na youtube


@bonus: wiem, subskrybuję najciekawsze od kilku lat. Tylko że wystarczy jeden e-mail do Youtube o naruszaniu praw autorskich i cały kanał leci. A ja będę w inny sposób streamował dodawane tytuły.

@ofczy: nigdy ani złotówki nie zapłaci żaden użytkownik za nic. To też jest jedno z założeń.
Są mniej 'inwazyjne' sposoby zarabiania na takich rzeczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ketorw: spoko, mam nadzieje, ze alternatywne sposoby pozwola Ci zapewnic jakosc premium, tak by wszystko zawsze dzialalo w najlepszej mozliwej jakosci.
  • Odpowiedz