Wpis z mikrobloga

Lubicie filmy dokumentalne? popularnonaukowe? szukacie tego po necie czasem, żeby online obejrzeć?

Od jakiegoś czasu zabieram się za stworzenie dobrego portalu streamującego takie filmy. Mam wszystko przemyślane, same filmy byłyby tylko częścią niesionej przezeń treści. Konkurencja raczej gryzie glebę, jest jeden portal co regularnie uzupełnia bazę filmów, ale zbiera tam najgorsze syfy typu 'wojny magazynowe' i resztę papki rzucanej na discovery. Po za nim istnieje kilka portali ogólnie z filmami, posiadają dział Dokumentalne jednak dodają dosłownie te same filmy i to w tym samym czasie heh. Po za tym mają nieprzyjemne limity, żeby płacić.

Miesięcznie średnio 18 tysięcy zapytań w google frazą 'filmy dokumentalne', więc chyba ludzie szukają.

Tematyka to niemalże moja pasja, więc nie rzuciłbym w połowie roboty. Tylko czy warto #!$%@?ć?

#webdev #webdesign #programowanie
  • 80
  • Odpowiedz
@ketorw: kibicuję mocno, żeby Twój pomysł wypalił. Ja i moja dziewczyna chętnie oglądamy takie treści, ale ciężko o dobre źródło. Możesz dopisać mnie do spamlisty, jak już portal wypali i będzie trzeba webdevów do pomocy, to też może się przydam ;)
  • Odpowiedz
@eXorcist: co 1.5 roku? bijesz do mojego 'po pół roku pierwszy zysk'?

@ofczy: chcę postawić na szybkość, dostępność oraz przycisnąć user experience, żeby każdy podświadomie chciał tam wrócić nie tylko ze względu na dokumenty online.
  • Odpowiedz
@ketorw: Spoko, targetujesz sie tylko na polske? W sensie filmy z lektorem polskim, czy ang + napisy (jak napisy to i wiele jezykow w opcji jest).
  • Odpowiedz
@ketorw: phmf

Przydałby się też ktoś kreatywny do wyznaczania kierunków rozwoju czy szukania pomysłów.

Tyle odemnie. Zrob to dobrze i pozdro!
  • Odpowiedz
@ketorw: To po kiego grzyba taki tekst? Szukasz jakiejs pomocy czy rady i na mnie najezdzasz jak ja dostajesz. Jak jest #!$%@? to grzeczniej mozesz powiedziec, ze to co pisze jest #!$%@?, a nie mi tu z ojcowaniem i synowaniem wyjezdzasz :/ chill, dude
  • Odpowiedz
@ofczy: to Ty chill out, man ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomysł z dotarciem do odbiorców spoza kraju jest bardzo dobry, jednak mocno kłóci się z wieloma założeniami projektu i planu działania jakie utworzyłem, ponadto dochodzi smutna kwestia różnorodności przepisów o prawie autorskim w każdym kraju. Zamiast tego chcę się skupić na rodzimym odbiorcy i pod niego personalizować detale.

I nie oburzaj się tak kolego, żartu nie strawiłeś
  • Odpowiedz
Miałem taki portal na 2 miejscu Google był pozycjonowanie. Nawet na głównej był. Pieniądze zazwyczaj były z kliknięć z zagranicy. Ale szału nie było :)
  • Odpowiedz