Wpis z mikrobloga

Taka dychotomia, ktorej nie rozumiem.
1. Mieszkalem w #belgia wiele lat. Najbardziej znienawidzona spolecznosc - Marokanczycy. Przestepczosc, brud, smrod, narkotyki, zasilki, patola na calego. Gdy Belg slyszy slowo Maroko, to dostaje piany na pysku. Kumpel, wlasciciel firmy remontowej, pojechal pewnego dnia remontowac socjalne mieszkanie w dzielnicy Marokanow. On sie pocil na gorze, a na dole w tym czasie #!$%@? mu furgonetke. Jako, ze narzedzia byly razem z nim, to zwinieto tylko panel radiowy ze schowka i tabliczke czekolady (!). Po tym wydarzeniu zdjal naklejki z auta, ze niby jakas Renovation Bruxelles i jezdzi incognito. Typowy widok na mlodych Marokanow w Be, to gdy inni zasuwaja, oni stoja na rogu ulicy, chleja piwo i patrza komu #!$%@?, lub ewentualnie okrasc. Zaraza kraju.
2. Wycieczka do Maroka. Na wlasna reke z #rozowypasek. Typowe plecakowanie, bez biura podrozy i bez utartych szlakow turystycznych, typowy interior. Ludzie mili, pomocni, uczynni, proponuja noclegi, korzystamy. Mega bezpiecznie, tubylcy niesamowicie goscinni, karmia, poja alko do upadlego, bezinteresowni, dlugie rozmowy, smiechy, zarty. Sielanka.
Fuck logic. To Europa tak bardzo zmienia charaktery? Bo nie pojmuje.
#oswiadczenie #emigracja #podroze
  • 8
  • Odpowiedz
@profumo: z tego, co piszesz właśnie 100% logic. Nieprzystosowani w kraju wyjechali robić borutę gdzie indziej. Ew. zadziałało zbiorowe przekonanie "mnie tu nie znajo" i mogę robić to, czego w kraju bym nie uczynił.
Ciężko wyczuć. ;)
  • Odpowiedz
@profumo: polska nacja w UK czy Holandii tez nie grzeszy porządkiem - masa tam ludzi ukrywających się przed wyrokami albo patusów rożnej nacji. Może i milion polaków jest tam normalnych, ale to 100k psuje opinię wystarczająco.
  • Odpowiedz
@profumo: Nie widziałem przez 5 lat marokana pijącego piwo na rogu. Mieszkam w dzielnicy zwanej żartobliwie Borgerrocco ale z żadnym z wymienionych problemów się nie spotkałem. Jedyne co to hasz sobie palą i handlują ale akurat mnie to wali, bo żadnej krzywdy mi nie robią. Nie zaczepiają mojej dziewczyny, wszyscy uśmiechnięci i zawsze mili i serdeczni. Wiem też jak wygląda dzielnica gdzie mieszkają sami Polacy. Bez porządnych drzwi antywłamaniowych nawet nie
  • Odpowiedz