Wpis z mikrobloga

@wuut: mam to samo, z 3.5 k pln robi sie 2.4k pln a #!$%@? nic z tego nie mam. chcialem isc na operacje kolana bo mam w takim stanie że o zagraniu w piłke mogę pomarzyć to powiedzieli albo 15 k albo czekamy 8 miesięcy. porażka jedynie płatny urlop i chorobowe a tak reszte bym #!$%@?ł #!$%@? bo emerytury nie dożyje
@wuut: to ciesz się. Aby tylko uświadomić Cię dokładnie jak bardzo jesteś okradany wkleje Ci kalulator płac:
http://wynagrodzenia.pl/kalkulator.php
łączny koszt Twojej pracy to 79602.60 zł, z czego na rękę dostajesz 46785.72 zł rocznie. Imo z tej umowy jesteś w stanie dostawać na rękę 72k, więc 25k więcej niż obecnie. Ale nie potrzebujesz tej kasy, bo wolisz "bezpieczeństwo" zdefiniowane wg Ciebie. Odezwij się więc za rok, jak zaczniesz potrzebować zmian.
@MrShatan: najchętniej zupełnie bym zrezygnował z emerytury i sam na nią odkładał, ale oczywiście w naszym kraju to niemożliwe, super...

@Woda_Mineralna: co do angielskiego to jak najbardziej, mimo że Polska to jest to główny język używany w pracy, a co do języków to hmm, na studiach głównie Java, trochę C - i właśnie tego języka ode mnie wymagają w pracy + Python którego zacząłem się uczyć na początku czerwca, kiedy
@szcz33pan: dzięki kolego za zobrazowanie ile tracę, strasznie dużo niestety... co do tego "bezpieczeństwa" to po prostu nie jestem jeszcze na tyle doświadczony by pracodawcy się o mnie bili, więc pierwsze doświadczenie wolę zdobyć na warunkach jakie mi dyktują. po roku jak będę się czuł pewniej to i ja zacznę stawiać jakieś warunki, bo w emeryturę i tak nie wierzę, ubezpieczenie mam prywatne, więc boli mnie oddawanie takiej kasy.
@wuut: jeszcze jedno pytanie, czy z matmą rozszerzoną, angielskim rozszerzonym no +gównofizyką są szansę dostać się na programowanie? u nas w lo nie ma infy rozszerzonej a inne szkoły w większych miastach mają i nie wiem czy robić sobie nadzieję....

@Woda_Mineralna:

hmmm, moje wyniki z matury:

Matma: 100
Angielski: 98
Fizyka: 56

Matma rozszerzona: 58
Angielski rozszerzony: 74

...więc nic specjalnego :D na studia w Polsce się nie dostałem, ale w UK już tak xd
@Woda_Mineralna: problem też być może taki że w Polsce na informatykę w sumie podań nie składałem, tylko na jakieś energetyki czy budownictwa - trudny okres w życiu miałem :D

kumpel z podobnymi wynikami bez problemu się dostał na Politechnikę do Wrocławia
@wuut: ale co to za bezpieczeństwo. Twoja umowa jaki ma czas wypowiedzenia? Jeśli nie możesz stawiać warunków, to w umowie cywilnej po prostu nie dodasz frykasów takich jak czas wypowiedzenia czy płatny urlop. Zatem podliczyłem Cie ile kosztuje gwarancja miesięcznego wypowiedzenia i miesięcznego płatnego urlopu. Takie benefity zdobędziesz pracująć wg drugiego wariantu po pół roku, mając pieniądze z miesięcznego wypowiedzenia i pieniądze z płatnego urlopu w kieszeni. Jedyny minus tego rozwiązania
@wuut: dalej nie rozumiem czemu nie robisz w uk, dalej tez nie rozumiem ze ile to 22latka z uk sciagali do miasta 3 kategrii, dalej tez nie rozumiem ze na wejscie dali 5,5k ;) w tymi miesie tyle maja seniorzy
@szcz33pan: to wytłumacz mi w takim razie kolego jak by to miało działać? jak pracując w korpo mogę pozbyć się wszelkich benefitów oraz zrezygnować ze składek? na początku września kończy mi się umowa próbna i wtedy mogę coś próbować.
@bazingaxl: powodów dlaczego nie jestem w UK jest wiele, ale przede wszystkim UK jest słabe. do tego nikt nie zaoferował mi stanowiska Software Developera, tylko jakieś Trainee, tym samym pieniądze identyczne jak tutaj, tyle że za te same pieniądze w Polsce kupię dużo więcej. poza tym rodzina, przyjaciele, rodzinne miasto. jak mnie nie wyrzucą to nie planuję się za szybko przenosić :D
@wuut: naprawde nikt nie chcial zatrudnic goscia ogarniajacego dev? czyli co rynek w uk nasycony czy miasto slabe

i az nie chce mi sie wierzyc ze ktos nawet poczatkujacemu programiscie c++ chcial zaplacic w uk 10k funtow rocznie to chyba ponizej najgorszych i najtanszych plac
@bazingaxl: skoro mogą zatrudnić jako studenta to po co mają płacić więcej? takiemu zapłacą kilka razy mniej, bo wiedzą że mu zależy by mieć tytuł. sprawdź sobie oferty internshipów czy industrial year. w Londynie może dojdzie do 22k, ale reszta miast to 12-17k, ani trochę mnie to nie przekonuje. sam też nie byłem wtedy ukierunkowany na konkretny język, składałem CV na stanowiska C++, Java, a nawet PHP. to co mi zaoferowali
@wuut: no ok ale czy ktos niemoze sie zatrudnic normalnie do pracy, kto powiedzial ze to ma byc trainie czy intern, przeciez w polsce robisz normalna pracownicza robote, czy w uk ktokolwiek w wieku od 16 do 99 nie moze sie probowac zatrudnic jako dev? czy tylko ci co ukonczyli prawilne studia i maja 5lat expa zarabiaja >35k ?

wlasciwie jak dobrze oceniasz znajomosci jezykow swoich

i to znaczy ze w
@bazingaxl: jak pisałem wcześniej, pracodawca w UK wie że zgłasza się student i że musi odbębnić te 10 miesięcy by dostać tytuł, więc wie że będzie pracował za minimalną pensję byle tylko mieć ten rok doświadczenia, więc więcej mu nie oferuje. w Bristolu zaoferowali mi na stanowisku PHP Internship 14k, w Londynie C++ Internship 22k, kumpel w jakiejś bibliotece na stanowisku HTML robi za 15k, inny w Walii w Javie, też
@wuut: czyli w uk nie mozna byc programista bez studiow bo nikt nas nie zatrudni, nikt tego nie omija np zakladajac dzialalnosci gospodarcze i bedac rok firma mozna sobie zaliczyc samemu praktyki ;P

to dlaczego Cie zatrudnili za 5k z podstawowa znajomoscia jezykow, cos musisz miec ekstra bo normalnie to tak nie robia w polsce, przeciez tabuny ludzi daloby sie pociac za prace za 5k po przeczytaniu grebosza a tak nie
@bazingaxl: jak się nie ma żadnych projektów, nie ma się czym pochwalić, ani nawet co wpisać w CV to jakoś nie widzę innej możliwości jak studia.

a tego to nie wiem, byłem pewny siebie, znałem angielski i tyle, widać miałem szczęście
@bazingaxl: no niestety, nie poszczęściło mi się póki co w UK, ale szczerze mówiąc prędzej wyjadę do Niemiec lub poczekam na możliwość wyjazdu do USA/Kanady niż wrócę do Anglii, jakoś nie potrafię się tam zadomowić, ten kraj nie jest dla mnie. :) póki co zdobywam doświadczenie w Szczecinie, a potem wszystko się okaże, póki co jestem zadowolony z powrotu :)