Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio w drukarni. Przygotowałem projekt w InDesign i zapisałem go jako .pdf(print), w ustawieniu dałem żeby zapisało nie jako pojedyncze strony (pages) tylko rozkładówki (spreads). Przychodzę do drukarni, baba otwiera projekt i mówi "panie ale ja tego nie wydrukuje, każda strona musi być na osobnej stronie" (w projekcie pokazywały się dwie, jak rozkładówka)... no i się zastanawiam czy faktycznie nie idzie tego wydrukować, zapis jest aż tak głupi żeby przy druku nie szło tego normalnie wydrukować strona po stronie?

#dtp #druk #indesign #pdf #grafika
Pobierz
źródło: comment_xSeRCNTQaUGAs846a31jWPJAjuOuaagT.jpg
  • 46
@Artysta89: oni sami sobie to stronami ustawiają po prostu, drukują już rozkładówkami do złożenia, czasem nawet nie wymagają znaczników, bo ustawiają sobie wg maszyn. Trzeba się dogadać i wymuszać na nich specyfikację

Ja dostarczałam akurat rozkładówkami, ale to było wyjątkowo.

@edytq: Ja tam na nich nie narzekałem, ale miałem ten plus że pracowałem w drukarni, więc sobie ustalaliśmy szczegóły projektów i zawsze było dobrze :D (a jak sobie urządzali "dzień drukarza" to zawsze mnie wołali żebym przyszedł z kubkiem - if ju noł łot aj min ;) )
@funeralmoon: wiadomo, jak wszędzie, trafia się czasem na bardzo pomocnych, od których można się czegoś nauczyć i na kompletnych ignorantów :)

Właśnie przy druku pracy dyplomowej miałam trochę zawirowań, sama zajmuję się tylko projektowaniem.