Wpis z mikrobloga

ale ten #cejrowski to gada głupoty. Przypomniało mi się jak podczas jednego ze swoich programów opowiadał jakimi to ludzie są idiotami, że w czasie upału piją zimne płyny. Wg niego, powinno się pić napoje gorące, a najlepiej yerba mate, by pobudzić tym samym organizm do aktywnej obrony przed upałem...
  • 21
@golebiow6: Bo podobno się człowiek odwadnia szybciej pijąc zimną wodę. Tak samo jak powinno do wody się coś dodawać żeby organizm zaczął ją trawić, a nie żeby tylko przeleciała przez niego.
@majak33: @PompkaNaSwiat: @Kelemele: @svenHan: głupoty piszecie. Pijąc gorącą wodę, organizm nie dość, walczy z ciepłem z zewnątrz to musi zwalczyć to od wewnątrz. Dowodem tego jest, że jak wypijesz szklankę gorącej wody, to nagle robi ci się gorąco i wychodzi na skórze pot, ponieważ organizm znacząco się przegrzał i to jest jego reakcja obronna. Tak samo jest z gorączką. Jeśli masz wysoką temperaturę to nie włazisz pod kołdę,
@golebiow6: pijesz zimne - organizm musi to ogrzać, czyli musi się ogrzać, żeby strawić to zimne. Pijesz gorące - dostarczasz ciepła do organizmu, ale organizm już nie musi się podgrzewać tylko chłodzi się (potem). Najlepiej więc wypić coś o temp. do ok. 40 stopni co nie powinno ani ogrzać ani spowodować konieczności dodatkowego grzania.

@golebiow6: daj juz spokój jesteś osoba która mimo tego ze wie ze ni jak nie ma racji to idzie w zaparte , to jest zaklinanie rzeczywistości , patrz co inni ci piszą , ja juz sie z tobą pożegnam bo fa dyskusja nie prowadzi so nikad