Wpis z mikrobloga

@Jubei: Pojedź gdzieś w głąb Azji to dopiero zobaczysz burdel w ruchu.
Tam największym problemem jest jego wielkość. 12 wjazdów, jakieś 8 nieoznaczonych (bo takie podobno działają lepiej) pasów. Gdyby rondo z brakiem pierwszeństwa przy wjeździe działało lepiej to pewnie już dawno Francuzi by to zmienili.
@Eligo: czerwony stopro.
Kiedys znak "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" oznaczał jednocześnie konieczność ustąpienia pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na "rondzie". Z tego co wiem, po wejściu do UE, gdzie taki znak nie reguluje pierwszeństwa, trzeba było dorobić tez przy prawie każdym rondzie znak "ustąp pierwszeństwa". KAŻDYM to słowo klucz bo zostało kilka rond gdzie obowiązuje reguła prawej strony.
@ShortyLookMean: dlatego moim skromnym zdaniem ruch lewostronny jest dużo lepszym i przemyślanym rozwiązaniem, bo reguła prawej ręki jest wręcz jego integralną częścią. Swoją drogą, to Francuzi najwidoczniej nie grzeszą inteligencją. (sorry René) ;)
@Eligo: @Jubei:
@Golomp: @MagicznyKoral: Ronda takie w Krakowie są 2 w całej PL pewnie więcej, bo jakiś koleś zapomniał dać znaku ustąp pierwszeństwa.
Jedno koło decathlonu Kraków Plaza https://www.google.nl/maps/@50.06557,19.98667,3a,75y,288.59h,68.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7vTxP97yKbt2oFiZqs8T5Q!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
Drugie było koło multikina ale widzę że jest naprawione. Jest jeszcze jedno ale o tamtym tylko słyszałem i nie byłem.