Wpis z mikrobloga

@Eligo: na to pytanie jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Czerwony. Nie ma 'w praktyce...'. W praktyce kiedyś było takie rondo w Częstochowie - rondo Mickiewicza niedaleko dworca PKS/PKP. Za czasów jak mój ojciec pracował w drogowce to bardzo często spotykał tam tych samych 'poszkodowanych' i dziwnym trafem sprawcami zazwyczaj byli ludzie w samochodach z innych miast. Później to zmienili i problem się rozwiązał ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Jaki jest sens budowania ronda, jeżeli co chwila się zatrzymujesz i wpuszczasz pojazdy z Twojej prawej?


@Jubei: Są ronda, gdzie 90% ruchu odbywa się w jednym kierunku, więc wtedy logiczne jest pierwszeństwo dla wjeżdzających.
  • Odpowiedz
@Jah00: ja #!$%@?ę, rondo jest zamknięte więc nie istotne na którym wylocie jest największy ruch - przepisy to przepisy, a te powinny być ustanawiane globalnie, żeby nie tworzyć niejasności. Kapujesz już?
  • Odpowiedz
@Jubei: Ale są globalne przepisy, że pierwszeństwo ma ten z prawej, tylko że czasami lepiej jest postawić znak, żeby było wygodniej jechać. I tak na 90% rond, gdzie ruch jest równomierny jest lepiej jak pierwszeństwo ma ten na rondzie, ale jak cały czas #!$%@?ą auta tylko z jednej ulicy w drugą to lepiej jest jak nie muszą się za każdym razem zatrzymywać.

P.S. Walnij sobie zimne piwko i się zrelaksuj,
  • Odpowiedz
@Eligo: wyjeżdżający na rondo - w tym wypadku jest to skrzyżowanie równorzędne - stosujemy zasadę prawej ręki. Czyli dał ścisłości czerwony ma pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czerwony, gdyż nie ma znaku ustąp. U mnie w WORDzie jest jedyne takie rondo w całym chyba województwie i tam lubią ludzi #!$%@?ć ;)
  • Odpowiedz