Wpis z mikrobloga

Ostatnio się dowiedziałem, że siostra leje benzynę 95 oktanową, kiedy ja 98... I teraz rodzi się pytanie: Czy takie coś niesie ze sobą większe konsekwencje?

#samochody #motoryzacja
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Domas3: paliwo przyjeżdża w cysternie jako benzyna i jest lane takie samo do wszystkich zbiorników
dopiero obsługa stacji dolewa jakichś wzbogacaczy

ztcw jedyną prawdziwą benzynę wysokooktanową ma shell, no i oczywiście LPG, które ma 110 oktan

liczba oktanowa oznacza moment w którym zaczyna się samozapłon, tutaj
  • Odpowiedz
  • 0
@Domas3: Zobacz w instrukcji obsługi (to takie kartki papieru z opisem auta) jakie paliwo należy tankować do tego auta z tym silnikiem.
  • Odpowiedz
@Domas3: kiedyś miałam Forda Mondeo, kupowałam 98 bo mi się lepiej jeździło, mama 95 bo było tańsze. Niestety auta już nie mam, brat przywalił nim w jakiegoś busa. Ale to chyba nie było spowodowane benzyną xd
  • Odpowiedz
@el_nino123: Benzyna nie jest uszlachetniana przez pracowników stacji. Paliwa szlachetne są dostarczane bezpośrednio z rafinerii. Powtarzasz mity kolego, z każdą dostawą paliwa jest dostarczana specyfikacja produktu. Pozdro( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Domas3: w jakimś aucie się spotkałem z czymś takim, że jak chciało się przesiąść na inną benzynę, to pod maską była złączka i trzeba było przepinac
  • Odpowiedz
@Domas3: rozchodzi się o pracę silnika. Realnej mocy 98 nie dodaje, to mit powielany przed januszy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o co chodzi to poczytaj o spalaniu stukowym, a nie pytaj na portalu, ze śmiesznymi obrazkami. Janusz i Mirek to ojciec z synem ;)
  • Odpowiedz