Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdę wykop na temat tego, że przez decyzje rządu i sejmu, akcjonariusze (ktoś, kto zainwestował oszczędności) banków stracili dziś kupę forsy?
Za to niegospodarni - żyjący na kredyt - dostaną 90% umorzenie od banku - umorzenie różnicy jaka wynika z przewalutowania ich kredytów.

#niepopularnaopinia #frank #banki
  • 133
  • Odpowiedz
@Xanthia: no widzisz, a dziesiątki tysięcy ma kredyty. I płacze. I upiecze im się i pozostaną debilami. A potem z takimi ludźmi muszę żyć w tym kraju ja i moje dzieci.

Nie chcę debili wokół.

Jeśli nie wynieśli żadnych nauk z domu, niech wyniosą na kopach od
  • Odpowiedz
nie jestem prawnikiem ale co ten zapis zmienia?


@tutirutu: Z punktu widzenia prawnego ten zapis ma konsekwencje, bo narzuca na bank dodatkowe obowiązki, których bank nie spełniał. Ma też znaczenie propagandowe, co możemy zaobserwować w dyskusji pod tym wpisem.

Banki wmawiają opinii publicznej, że "frankowcy" są pazernymi cwaniakami, którzy chcą się wywinąć z jasnej umowy. A to nie prawda - sytuacja jest odwrotna to banki, chcą uniknąć konsekwencji prawnych z umów, które
  • Odpowiedz
@Xanthia: chyba musi, takie coś trwa chyba z godzinę, ale zależy chyba od banku, jakie zapewnia standardy. Znam trzy przypadki, że wszystko odbywało się na spokojnie i w warunkach prywatności. Zresztą bank ma obowiązek przedstawić nam wzór umowy. W razie czego stawiasz warunki ,że musisz przeczytać umowę , nawet przy doradcy prawnym. Naiwnością tego bym nie nazwała.
  • Odpowiedz
@kapuczino: ja #!$%@?, banki tego nie wmawiają, frankowicze po prostu udają małe pokrzywdzone dzieci, które nie wiedziały że kurs obcej waluty może się zmienić, ale wiadomo hehe, sąsiad idiota debil bo więcej płaci w złotówkach niż ja w frankach hehe
  • Odpowiedz
jakiś debil wziął kredyt we franku, bo go nie było stać na kredyt w złotówkach


@wykopystan: zdajesz sobie sprawę, że wymagania na kredyt w złotówkach były sztucznie zawyżane, bo konsultanci mieli prikaz, żeby sprzedać jak najwięcej kredytów we frankach? Wszyscy jesteście tacy mądrzy bo prawdopodobnie nikt z was nie ma i nigdy nie MUSIAŁ brać żadnego kredytu. Świat nie jest czarno-biały, nie można powiedzieć frankowicze hurr durr źli albo banki
  • Odpowiedz
TO PO #!$%@? PODPISYWALI UMOWY W KTÓRYCH ZNALAZŁY SIĘ ZAPISY NIEZGODNE Z PRAWEM OBOWIĄZUJĄCYM W POLSCE?


@XEN00N: a, to rozumiem, że każdy obywatel w polsce miał w szkole zajęcia z prawa i to, że nie zna na pamięć wszystkich kodeksów i może nie wiedzieć, że jakaś klauzula jest niezgodna z prawem to wszystko jego wina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kapuczino: @ziemniaczana_krolewna: a w szczególności @ziemniaczana_krolewna: XD
Jeżeli ktoś zawiera umowę na pół swojego życia, to, moim zdaniem, powinien się zapoznać z przepisami prawa, które tę umowę regulują. #!$%@?, czy to jest naprawdę aż tak niezwykłe? Wymaganie od ludzi, żeby podjęli MINIMALNY wysiłek przed podjęciem decyzji kluczowej dla reszty swojego życia to jest dla was abstrakcja? Ja nie piszę, że banki nie powinny ponieść odpowiedzialności
  • Odpowiedz
@XEN00N: aha, panie mądry to co, każdy punkt umowy wpisywać w google? Nie wszystko znajdziesz, a ludzie bez wykształcenia prawniczego nie zrozumieją wszystkich zawiłości prawniczego języka, nie wspominając o tym, że polskie prawo jest dość #!$%@? i skomplikowane i często niezrozumiałe. No ale fakt, wszyscy którzy nie są prawnikami to imbecyle i nie powinni brać kredytu a najlepiej podpisywać żadnych umów. Bo pięknie #!$%@? o tym jacy to ludzie głupi,
  • Odpowiedz
@XEN00N: spoko, masz prawo do pogardy. Zadowolony?

Ja nawet nie czuję się urażony - totalnie mnie nie obchodzi, co o mnie myślisz. Nie jesteś dla mnie żadnym recenzentem.

Odpisuję tylko dlatego, żeby było jasne, że gadasz głupoty. Bo ciężko nie nazwać głupotą oczekiwań, że prawo będzie kształtowane w taki sposób, żeby dać pożywkę ludziom takim jak Ty - takim których jedyną motywacją w sprawie jest pogarda i zawiść. To jasne, że banki mają swój interes; frankowcy
  • Odpowiedz