Wpis z mikrobloga

Krótka piłka:

Potrzebuję jednorazowy zastrzyk gotówki na kupno samochodu. Mam możliwość urwania się z mojej dotychczasowej pracy na dwa miesiące - wrzesień i październik po czym muszę wrócić.

Angielski znam średnio - na wczasach dogaduję się bez problemu ale to bardziej łamany angielski i proste sformułowania. Czytanie i słuchanie OK, wypowiadam się raczej słabo ale coś tam skleić umiem. 90% z matury pisemnej i 95% z ustnej ale to raczej słaby wyznacznik.

Nie oczekuję żadnych cudów - chciałbym pojechać, mieszkać w jakimś pokoju, oszczędzać ile się da i wracać do Polski(bo mam do czego i dla kogo wracać). Raczej żadne gówno roboty mnie nie przestraszą bo od 3 lat pracuję fizycznie w budowlance. Więc magazyny, zmywaki itp. to raczej nie problem.

Jest sens i w ogóle możliwość takiego wyjazdu jeżeli mogę pracować jedynie 2 miesiące(i to w sumie pewnie niecałe). Myślałem o Anglii i jakiś magazynach.

Ile jest człowiek w stanie zaoszczędzić przy założeniu, że chce się oszczędnie wynająć pokój i kupować podstawowe jedzenie(raczej gotować nie umiem więc raczej tylko jakieś jajecznice, kanapki itp..)? Jakie koszty podróży?

Wołam @sorek bo masz w tym duże doświadczenie. ;)

#sorekcharityltd #emigracja #anglia #praca #uk
  • 14
@Vojak: jeśli 4300 na czysto (po odliczeniu opłat i innych wydatków), to nie warto się fatygować. Chyba, że chcesz sobie pozwiedzać :P
@Paszko_Rymbaba: no właśnie: z kwaterunkiem a to tam drogie strasznie :P Poza tym nie wiem, czy wliczyłeś transport itepe no i gdzie pracowałeś. Myślę, że da się tyle przywieźć, ale to z fartem :P
@Vojak: W 2 miesiące to myślę że możesz około 10k spokooojnie przywieźć, cumpela z pokoju ma 21 lat, zarabia 6,50F/godzinę, pracuje w tzw. dublach - od 7:30 do 15 i od 18 do 23. 6 dni w tygodniu, jeden dzień wolny.
https://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates
Za pokój płacimy 25 funtów miesięcznie, ona zarabia 468 funtów tygodniowo, co daje nam "na czysto" około 1600 funtów miesięcznie. Mnożąc to przez 5,95 (obecny skup funta), mamy 9520zł
@Misaki: No to twoja koleżanka ostro zapierdziela- 12,5h na dzień, 6dni w tygodniu...jak muszę zostać prawie 10h w pracy to mnie nosi.
@Vojak: Jeżeli chodzi o UK- jadąc samemu za pokój zapłacisz do 300f, jedzenie tak do 100f miesięcznie (chleb -1f, szynka 1f, ser 1f, za 3f masz podstawowe tosty na parę dni), ryż i kurczak (łatwo się go robi, sam się nauczyłem i jest to moja podstawowa dieta
Czyli można powiedzieć, że za 2 miesiące wydasz ~800f, do tego dojdzie czas oczekiwania na NIN (czasami czeka się bardzo długo, więc lepiej umawiać się już z Polski), a przede wszystkim czas na znalezienie pracy.

Jednak mając już wszystko wcześniej ogarnięte


@damian91: Można umawiać się o NIN z PL? W sensie czy w praktyce sie udaje, bo w teorii to wiem, że nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°
@system_shock: No tak, spokojnie. Wybacz kropkę nienawiści, słownik z androida ją wstawił :D
Nie jest tak źle, 25 funtów za pokój w "staff blocku". Jak już stąd wyjadę to napiszę swoją opinię na temat tego miejsca pracy ;)