Wpis z mikrobloga

#halotupowstajesandrail #buggy #finansowaniespolecznosciowe #finanse #bitcoin
W jaki sposób połączyć finansowanie społecznościowe z systemem wpłat na konto bitcoin? Nie chcę, by przy nagłych wahnięciach ktokolwiek był stratny.
Wymyśliłem taki układ nr 1, gdzie wpłacającego pieniądze są natychmiast księgowane na poczet budowy, nieazależnie od czasu działania z PolakPotrafi.
Drugi układ bierze pod uwagę serwis i ściśle współpracuje, ale na dwóch platformach finansowych, czyli: różnica jest tylko w formie przechowywania funduszu, a profity otrzymuje się odpowiednio do wpłaty w złotówkach przeliczając wedle kursu na blockchain.info, Jest to jednak o tyleż ryzykowne, że w przypadku zwrotów i wahnięć ktoś będzie stratny: ja, będący zobowiązany do profitowania albo ten ktoś, komu zwrócę mniejszą sumę końcową. Myślę jednak, że najlepszy będzie modyfikacja tego wariantu:
**nagrodę dostanie się niezależnie od końcowego wyniku finansowego w PolakPotrafi.
Bowiem jest jeszcze jedna opcja, będąca ścisłą współpracą obu systemów: wpłacone BTC natychmiast przewalutowywane są na poczet projektu PP. Fundator jednakże może liczyć na profit niezależnie od wyniku końcowego projektu.

Która więc opcja jest warta uwagi (wszystkie z gwarancją wygranej):
  • 6