Wpis z mikrobloga

Duże rzeczy raczej nie rodzą się z przypadku a z potencjału, który jest możliwy w danym czasie.
Potencjał, który oferował czas 20, 40 lat temu przeminął. To co oferuje dzisiaj będzie nieaktualne za 20 lat.
I raczej nie liczy się, że ktoś coś stworzy "najlepszego" i zaślepiony będzie się w to wpatrywał po wieki wieków, tylko idea, która będzie wymuszała ciągły rozwój, innowacyjność, ulepszanie tego co dookoła i przyciąganie coraz to nowych specjalistów, którzy będą tworzyć to, co nie istnieje.

Pan poniżej raczej jest postrzegany od zabawnej lub negatywnej strony...

A on jak i Bill Gates, Mark Zbikowski, Paul Allen, ..., byli całkiem dobrzy z matematyki, programowania, ... i podejrzewali jakie możliwości oferuje nowa technologia oraz to jak się zmieni i co umożliwi w przyszłości.

Smutne jest trochę jak w anegdotyczny i wybiórczy sposób przedstawia się osoby, które wykorzystały szanse umożliwione przez urodzenie się w majętnych i powiązanych rodzinach i dobre wykształcenie. Oraz ich produkty za którymi stoi ciężka praca wielu wielu ludzi.

Rzadka jest ciekawość, co to jest, co oferuje, jak działa to i tamto, jak komfortowe jest na codzień, kiedy ktoś wyjmie urządzenie (telefon, zegarek, tablet, komputer, cokolwiek) i jest ono firmy X lub Y, która ma powszechnie karykaturalną opinię. Zamiast tego albo się krzywo patrzy na tą osobę albo wprost mówi, że ma szajs w ręku bo RAMu za mało, bo za drogie, bo procesor nie ten, bo on by to lepiej zrobił, bo nie zainstalował tego lub tamtego, bo twórcy byli głupi i nie dali czegoś tam i to nie trafia do niego albo obgaduje za plecami tą osobę, że jest głupia bo ma coś firmy X lub Y.

Wyznacznikiem "mądrości" technologicznej raczej jest umiejętność narzekania, czy na to co nowe, co jeszcze nie weszło na rynek czy na to co już jest na rynku.

To trochę smutne, ponieważ to jest samoodgrodzenie się od ciekawości, kreatywności i rozumienia zmian, tworzonych przez innych.

Ale cóż, zawsze można pośmiać się z tego pana poniżej lub tego w czego tworzeniu brał udział lub nowego produktu firmy X lub Y i poczuć się dobrze.

#gorzkiezale #matematyka #technologia #programowanie
IntDoubleFloat - Duże rzeczy raczej nie rodzą się z przypadku a z potencjału, który j...

źródło: comment_1q9BOcWLp3LKBU2va6U7xJWbrlxbSXvD.gif

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@IntDoubleFloat:

Zamiast tego albo się krzywo patrzy na tą osobę albo wprost mówi, że ma szajs w ręku bo RAMu za mało, bo za drogie, bo procesor nie ten, bo on by to lepiej zrobił, bo nie zainstalował tego lub tamtego

To brzmi jak tekst z gimnazjum, albo ewentualnie ze sfer niższych, które z myśleniem nie mają zbyt wiele wspólnego. Cały tekst jest jakiś taki nijaki, więc #usunkonto
  • Odpowiedz
@IntDoubleFloat: Wielka generalizacja. Jak sobie kupię telefon, to nie usłyszę że jest za słaby albo za drogi, bo w moich "kręgach" wokół nikogo to nie obchodzi. Trochę jak z dziewczynami - jak sobie kumpel znajdzie jakąś mniej urodziwą, jego sprawa. Ona mi się nie musi podobać, ważne że jemu wystarcza. Takie #!$%@? w życie innych uważam za dziwne i raczej uciekam jak mogę od takich ludzi, poza tym dorośli ludzie
  • Odpowiedz
@IntDoubleFloat: po co tag matematyka?

"Smutne jest trochę jak w anegdotyczny i wybiórczy sposób przedstawia się osoby, które wykorzystały szanse umożliwione przez urodzenie się w majętnych i powiązanych rodzinach i dobre wykształcenie."

Gates miał bogatą rodzinę i dobre wykształcenie?
  • Odpowiedz
@Zelman666: Obecnie nasze "kręgi" to również kultura i komunikacja w sieci a ona odzwierciedla myślenie poza nią.
Rozumiem co masz na myśli, może po prostu widziałem lub doświadczyłem zbyt dużej ilości narzekań lub odniosłem błędne wrażenie.
  • Odpowiedz
@mraauuu: Tak. Steve, Ballmer i wielu innych mieli solidne wykształcenie matematyczne oraz bogatą rodzinę (bogatą w sensie materialnym i kulturowym).
Tag matematyka, ponieważ chcę zwrócić uwagę, że matematyka to coś co kształtuje nasz świat i współcześnie jest czymś cennym na codzień jak i w pracy zawodowej.
  • Odpowiedz