Wpis z mikrobloga

Doświadczone programisty podpowiedzcie mi jakich bibliotek użyć do tworzenia bota przeglądarkowego w #java . W miarę ogarniam swinga ale poza zrobieniem tam przeglądarki nie wiem czy da się wpisać coś w jakiegoś txtboxa na stronie czy clicknąć buttona ;X

#naukaprogramowania #programowanie
  • 21
  • Odpowiedz
@matth95: W Swingu tego nie zrobisz. Albo JavaFX, ale zdecydowanie najlepiej będzie użyć Selenium - wtedy możesz sobie wpisywać do inputów i klikać co tam tylko chcesz, bo korzystasz ze zwykłego chroma lub firefoxa
  • Odpowiedz
  • 0
@matth95:
@Eoghan: javafx do bota w przegladarce jest slaba. Swing ma wiecej opcji np. Popupy systemowe w javafx dzialaja poprzez swing.

Chyba ze mowimy o javie w wersji script XDD #pdk polecam selenium
  • Odpowiedz
@Eoghan: javafx do bota w przegladarce jest slaba. Swing ma wiecej opcji np. Popupy systemowe w javafx dzialaja poprzez swing.


@sztilq: jeśli chodzi o integrację z systemem to faktycznie zaleta (i wada jednocześnie) swinga/awt. W Fxach masz za to do dyspozycji przeglądarkę opartą o webkita, więc do takiego prostego bota, który ma coś poklikać nadałoby się w sam raz, bo masz ot of the box pełną obsługę htmla5 i javascriptu.
  • Odpowiedz
To ja już nie wiem :V Z tego co własnie ogarniam w Selenium użytkownik potencjalnego bota musiałby pobiera wtyczki do firefoxa etc to troche lipa. Chodzi mi bardziej o to że otwieram sobie potencjalny .exe który ma wbudowaną przegladarkę , różne buttony i txtboxy jak to można zrobic w swingu. Mógłbym to zrobić jakimiś taskerami ale to biedna opcja raczej i łatwo się wysypuje taki. Chciałbym żebym mógł okeślić do jakiego textboxa
  • Odpowiedz
@Eoghan: Nie mam określonych gier stron etc. chciałbym się nauczyć robić takie boty ponieważ często potrzebuje coś zrobić na większą skalę np. wpisać text w textboxa 32tyś razy xD
  • Odpowiedz
@matth95: no ja aktualnie piszę aplikację co prawda po stronie serwera, która wyciąga dane z pewnego serwisu przeładowanego javascriptem i z zabezpieczeniami, które mi się udało obejść jedynie korzystając z fizycznej przeglądarki i udawania użytkownika i główne zadanie to wpisanie pewnego inputu, poustawianie kilku checkboxów i pobranie pliku. W 3 dni udało się wyciągnąć w taki sposób ok 20mln rekordów, więc myślę, że i w do Twojego zastosowania spokojnie się nada.
  • Odpowiedz
@Eoghan: Generalnie wykrywalny może być - nie obawiam się tego. Damy na to użytkownik odpala sobie programik wpisuje np. liczbe 10 i naciska START. Tam automatycznie odpala się strona dajmy na to google i wpisuje w wyszukaj 10x imie z pliku i wyszukuje go. Po 10x wyskakuje komunikat skończone.

Nie wiem jak to już określić prościej ;d

Te funkcje co dają nam wszystkie AUTO ITy. etc.
  • Odpowiedz
@matth95: selenium jest frameworkiem do testowania, jego głównym przeznaczeniem jest klikanie w wybranych miejsach, wpisywanie konkretnych rzeczy i przechodzenie dalej, więc zadziała na pewno :)
  • Odpowiedz