Wpis z mikrobloga

#szosa #rower #shimano #wykoptribanclub
miśki, przesiadam się z MTB na szosę i chciałbym was - doświadczonych - zapytać czy różnica pomiędzy osprzętem opartym na SORA a 105 jest tak znaczna, że jest warta dopłaty do tribana 540 około 1000zł? Moje plany wobec 520stki były pełne nadziei - miał służyć na lata i cieszyć płynną pracą wszystkich podzespołów, a nie kłopotać użytkownika... :)
  • 19
@D4kai: uwierz mi, tysiąca mniej w kieszeni poczuje :D Chodzi o to - człowiek wykłada jakiś tam kapitał, żeby cieszyć się jazdą, rozwijać swoje możliwości, ale jeśli ktoś kto używa 520 przyzna, że SORA delikatnie zabija tą przyjemność bo trzeba co tydzień regulować to się zastanowię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fejku: @masash: Znawca rowerów szosowych ze mnie żaden. Lepiej pytaj bardziej doświadczonych o różnice między sorą a 105. Ja mogę podzielić się subiektywną opinią z niecałych dwóch tygodni jeżdżenia Tribanem 540. Jak testowałem 520 i 540 w sklepie to odniosłem wrażenie że 105 w Tribanie 540 odrobinę płynniej działa, ale różnica była naprawdę minimalna. Dodatkowo w 540 wszystkie linki masz ładnie schowane pod owijką kierownicy, nic nie wystaje.
W 540
@fejku: Sam mam tribana 500 2014 i miałem okazję przejechać się jakieś 40km na specu z 105 i różnica jest odczuwalna w działaniu. Co do regulacji to spędziłem pół dnia nad tym ale działa. Kwestia ile planujesz jeździć i jak bardzo odczujesz ten dodatkowy tysiąc. 540 spoko ale czy nie lepiej już Ultra 700 AF
@Ryhol: niestety - dwukrotnie przewyższa budżet :)
Jestem początkujący. Jeżdzę po 60km, 2 lub 3 razy w tygodniu, ale wkurza mnie już mój 8 letni Giant i potrzebuję świeżości (ʘʘ)
@oskar1100: w takim razie biorąc pod uwagę budżet - wygrywa na razie 520
wygrywa na razie 520


@fejku: +1. Wg mnie idealny rower na 1 sezon. Jak się zapalisz na szosę to przy rosnącym apetycie po roku sprzedasz i kupisz coś lepszego, a jak nie to i tak nie powinno być problemu ze sprzedażą.
@oskar1100: nie sugeruj się informacją ze strony, tylko dzwoń do okolicznych decathlonów. Ja swojego Alura znalazłem dopiero potykając się o niego w sklepie. Inna sprawa, że to końcówka serii i prawdopodobnie ciężko nadzieje znaleźć średni rozmiar.