Wpis z mikrobloga

Drogi @X-KOM chciałem członkom swojej rodziny sprezentować dwa laptopy, jeden dla rodziców ponieważ ich 5 letnia toschiba już dobiła żywota a siostrze ze względu na zrobienie absolutorium.
Mój budżet jaki wyznaczyłem sobie na zakupy to 8.000zł, znalazłem ofertę na waszej stronie łącznie z allegro mianowicie 2 asusy jeden 17calowy i7 1tb dysk drugi zenbook i7 z procesorem 5tej generacji oraz 512SSD dyskiem.
Jeden z nich kosztował 4700zł drugi 3000zł, jako że to zakupy nie małej kwoty wystosowałem maila do was z prośbą o wycene, o wycofanie gratisów w postaci torb i oprogramowania etc a w odpowiedzi dostaje maila w którym piszecie że niestety nie macie już zenbooków bo wyprzedane (sic! - oferta wisi na allegro) a ewentualna zniżka jaką możecie zaproponować to uwaga

20zł na innego laptopa... 20zł przy kwocie niemal 8000zł za oba komputery.

Przypomne że w świeta zakupiłem u was chłodzenie wodne plus klawiaturę plus procesor uzyskując 200zł rabatu na sprzęt o wartości 2000zł. Do uzyskania rabatu sami żeście mnie zachęcili.

#komputery #xkom #pcmasterrace #laptopy
Pobierz Shewie - Drogi @X-KOM chciałem członkom swojej rodziny sprezentować dwa laptopy, jede...
źródło: comment_XKg7TvaIJzq1lfpDlw66d7XcU93xdSJi.jpg
  • 41
@Shewie: Sytuacja jest skomplikowana, dawaj na PW. Mieliśmy program partnerski z komputronikiem i abc datą. Marże na nowych laptopach są śmieszne. Co ciekawe przez #!$%@? VAT w Polsce za takiego samego laptopa potrafimy wyłożyć kilka stówek więcej niż w np. Niemczech.
@Trzyzet: Odlicz Licencję Windowsa (kopia OA windowsa dla producentów to w przeliczeniu maks 3-5 dolanów) Policz hurtowe ceny dla producentów części... Widzę że w każdej branży teraz dominuje twierdzenie "symboliczna marża"

A @x-kom No cóż pierdyliard konfiguracji nie bierze się z niczego... Jedne lapki z bazowej konfiguracji są kastrowane (Dysk i RAM) a inne z kastrowanych części są doposażane. Pomijam sytuację w której podobno fabryczny lapek przychodzi z 2 różnymi pamięciami
@Shewie: Ojej, straszne. A ja kupiłem te 2 czy ileś lat temu Y500 gdzieś za 3.5k czy ileś i nawet nie pomyślałem, żeby żebrać o jakąś zniżkę, mimo, że kasa wyłożona od rodziny, żeby mieć laptopa który posłuży przez całe studia.

Ja nie wiem, to jakiś wymóg prawny żeby dawać zniżki? Od tego chyba są ceny, żeby były jasne? Albo jasno określone promocje w stylu "kup sprzętu za 5k, opuścimy Ci
@Szlaufman: @X-KOM

Niestety u mnie to samo, kupiłem Lenovo G70-70, na stronie 0 informacji, że modyfikują laptopy pod klienta. Dodają zewnętrzne dyski HDD 1TB firmy shiru (0 info o nich), obudowa dysku trzeszczy, (chińszczyzna?), strach trzymać ważniejsze dane na nim.
Jak dla mnie zerwanie plomby producenta(nie prze zemnie) na opakowaniu jest niedopuszczalne. Nigdy nie kupie już u nich laptopa, wole kupić słabszy laptop w oryginalnej konfiguracji i dołożyć ram/dysk wg uznania.
@Zashi: w morelach miałem arcyciekawą sytuację, kiedy ich licznik stanu realizacji zamówienia cofnął się po dopytywaniu się na infolinii o wysyłkę, która nie chciała się wysłać, mimo że pieniążki bardzo wpłacone a wysyłka bardzo "status gotowy do wysyłki"
zemsta baby z telefonu?
zrezygnowałem więc ze sprzętu u nich i potem czekałem prawie miesiąc na zwrot kasy, płakałem jakiś rok temu na wykopie na ten temat

robiłem u nich dwa zamówienia i
@msichal: Wiesz przy większych zamówieniach zawsze w dobrym tonie jest zrzut z ceny, rabat na ficzery, dodanie jakichś ficzerów albo rabat na następne zakupy. Każdy w miarę szanujący się sklep tak robi bo wie że klient będzie wracał i wracał i będzie miał w dupie konkurencję. Niestety niektóre sklepy są jak telekomy... Możesz u nich być XX lat a klient z ulicy ma taką samą albo niższą cenę.
To ja od siebie dodam, że w przeciwieństwie do większości osób udzielających się w tym wpisie mam w miarę pozytywne doświadczenia, zarówno z morele, gdzie kupuję dużo, jak i z x-kom, gdzie kupuję sporadycznie. W zasadzie każdy sieciowy sklep tego typu oferuje podobny standard usług, i w każdym można trafić na kogoś z obsługi kto ma gorszy dzień.
Brakuje tagu #gorzkiezale :P