Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do użytkowników Opla Astry H lub podobnych modeli: czy da się w jakiś sposób sprawdzić całkowitą liczbę hamowań w komputerze? Z tego co się orientuję, to dwa hamowania przypadają na jeden kilometr i na tej podstawie można wyliczyć oryginalny przebieg. Chyba, że znacie jeszcze jakieś dobre sposoby na sprawdzenie przebiegu w Astrze?
#motoryzacja #opel #astra #oszukujo #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
@4r3k11: taa porównaj samochód który jezdzi w mieście, a taki co 80% czasu po autostradach. Albo samochód chłopaczka świeżo po prawku, do kogoś doświadczonego hamującego przed skrzyżowaniami silnikiem
  • Odpowiedz
@Saute: znalazłem takie info w jakimś poradniku odnośnie sprawdzania oryginalnego przebiegu, dlatego mnie zaciekawiło jak to można sprawdzić
  • Odpowiedz
@4r3k11: Daję sobie nerkę wyciąć, że autor tego poradnika ma na imię "Janusz".
To jakby sprawdzać - ile żarówka ma dni, bo dziennie średnio samochód zapalamy załóżmy 3 razy i 3 razy dziennie włączamy światła x N dni = po przepaleniu ile wytrzymie żarówka.
  • Odpowiedz
@Saute: Zastanawiam się też nad sprawdzeniem całkowitej liczby roboczogodzin silnika, może to będzie bardziej wiarygodne? W menu serwisowym będzie taka informacja?
  • Odpowiedz
@4r3k11: zbyt duże uogólnienie. Oczywiście liczba hamowań powie Ci trochę o stanie auta, bo wolałbym takie które ma nawet przebieg o połowę większy, ale głównie z długich jazd na tempomacie autostradą, a nie takie które głównie robiło km w korkach, ale jak to się przekłada na przebieg to ciężko oszacować - jazda po centrum miasta to praktycznie co chwilę hamulec, a po trasie przy ekonomicznej jeździe bardzo rzadko trzeba użyć.
  • Odpowiedz
@Saute: Z tym, że to jest bardzo uogólnione i margines błędu wynosi ładnych pare procent. Nie sprawdzisz czy auto miało cofnięty licznik o 10k km ale jak miało cofniętą szafę z 600k km na 186k km to masz jasną odpowiedz. Kiedyś o tym było duzo na forum bmw.
  • Odpowiedz