Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że myślę nad kupnem nowego #smartfon i myślę o zamianie niskobudżetowego #android na #windowsphone chciałbym podpytać użytkowników tego drugiego systemu czy sklep z apkami na WP jest wciąż tak "ubogi"? Brak jakiej aplikacji jest najbardziej doskwierający? Osobiście nie mam jakiś wielkich wymagań: nawigacja, duolingo, fb, whatsup, opera mini - raczej standard. #bojowkawindowsphone
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sondokan: Więcej apek pojawi się wraz z premierą Win 10..
Nawigacja - wbudowana darmowa z mapami offline.
Duolingo - jest, sam korzystam.
Facebook - jest, działa dość dobrze.
Whatsapp - jest.
Opera mini - też jest, ale mi zwykły IE wystarczy.
Osobiście nie odczuwam braku aplikacji.
  • Odpowiedz
Facebook - jest, działa dość dobrze


@Arthuro: nie działa dość dobrze, czasem po kliknięciu w powiadomienie przekierowuje do Internet Explorera zamiast wyświetlić zawartość w aplikacji. Kliknięcie w powiadomienie o urodzinach wywala błąd "problemy z pobraniem danych". Pod jakimś zdjęciem jak masz komentarze i odpowiedzi do komentarzy, które powinny być ładnie ułożone w "drzewko", w aplikacji na WP masz burdel, komentarze pomieszane z odpowiedziami do nich.

Aplikacja Facebook na WP: 2/10
  • Odpowiedz
@Sondokan: Facebook ma bardzo słabą aplikację, nie obsługuje załączników, część interfejsu jest po angielsku, jakoś dziwnie wyświetla mi się tablica, pokazuje zupełnie co innego niż wersja komputerowa. W przypadku facebooka wygodniej korzysta się ze strony mobilnej a sama aplikacja jest przydatna do synchronizacji z kontaktami i kalendarzem. Messenger jest ok, ale wymaga szlifów, czasem mam wrażenie, że gdy go otwieram to on pobiera wiadomości od nowa, demon szybkości to to
  • Odpowiedz
@Sondokan: nie można też zapominać, że nie masz możliwości zainstalowania adblocka i wychodzą takie cuda, że wchodzisz na stronę A i otwiera Ci się strona B z "wygrałeś iPhone" albo 'twój android ma 32 wirusy". Nijak tego nie zablokujesz, przeglądanie internetu na IE jest przez to niewygodne. Oczywiście, to zależy też od strony WWW, ale na Androidzie jakoś nie ma z tym problemu.

Mam Lumię 630 dual sim w sumie
  • Odpowiedz
@windows8: moje wątpliwości dot. zmiany systemu na wp przy kupnie nowego telefonu wzięły się stąd, że kupując 2,5 roku telefon wybrałem biedackiego androida (2.3.6), który obecnie jest już praktycznie nieużywalny ( ͡° ʖ̯ ͡°) wtedy dałem za galaxy mini 2 jakieś 500 zł, czy jeśli teraz kupiłbym coś niedrogiego (ale tym razem do 900 zł) z androidem 5(.1?) to też mnie #!$%@? za jakiś czas będzie
  • Odpowiedz
@Sondokan: Mam Moto G 2014, miałam Lumie 625. Nigdy więcej nie kupię WP, zaś sam telefon chodzi bez najmniejszej przycinki. Masa aplikacji, możesz sobie poustawiać jak chcesz itd itd.
Teraz wyszła Moto G 2015 (3gen) z aparatem 13mpix i 2gb ramu. Nic lepszego nie zostaniesz za tą cenę (160 funtów), nie wiem jak w Polsce to wygląda ale tutaj 3gen jest niewiele droższa od 2gen. Jest też Moto E2 za
  • Odpowiedz