Wpis z mikrobloga

#cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifehack

CDA Downloader - cdax.pl
Stworzyłem program do łatwego pobierania filmów z serwisu cda.pl, którym chciałbym się z Wami podzielić. Strona automatycznie znajduje wszystkie jakości i pozwala Wam wybrać interesujący Was format. Posiada tryb szybkiego pobierania - wystarczy dodać 'x' do adresu filmu (np. cda.pl/video/436418 => cdax.pl/video/436418)

Zapraszam do podawania sugestii, raportowania błędów i zadawania pytań na dowolne tematy, od programowania po funkcjonowanie strony.

P.S. Zanim powiecie, że można zrobić to samo bez CDAx, znajdując linki w kodzie strony lub korzystając z wtyczek, chcę oznajmić, że doskonale o tym wiem (na podobnej zasadzie działa moja strona). Dodatkowo strona sprawdza rozmiar wszystkich jakości, co pozwala na niedopuszczenie do sytuacji gdzie pobieramy plik który jest w połowie uszkodzony (i zajmuje podejrzanie mało miejsca).

Chciałem żeby CDAx "przepuszczał" pliki przez mój serwer nadając im nagłówki (własną nazwę pliku, rozmiar czy polecenie pobierania zamiast odtwarzania), jednak okazało się że przy 3-6 pobraniach zawiesza się cały serwer (użyłem funkcji php readfile(), gdyby ktoś mógłby mi pomóc w ominięciu problemu przeciążonego serwera byłbym wdzięczny)

Na razie strona nie zawiera reklam, ale nie wykluczam, że mogę się pojawić.
burno - #cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifeh...

źródło: comment_dT0B6Va9qsxdcCQefas3xEmgNh4iHWUe.jpg

Pobierz
  • 60
@tomekswk: Wtyczek do pobierania jest już bez liku, strona ma być alternatywą dla rozwiązań które trzeba instalowac

@Kulavvy: Odkryłeś jedynie z jakich bibliotek korzystałem, zresztą aplikację na Androida można znacznie bardziej zdekompilować ;p

@szymon_jude: Mam aplikację na Androida z której przeniosłem technologię do Internetu. Jestem pewien że znajdą się zwolennicy takiego rozwiązania. I jak będę chciał w przyszłości zareklamować inne swoje dzieło, będę miał miejsce :)

@WuDwaKa: Miałeś
@burno: Nie masz czasem włączonego output buffering? Sprawdź ob‗get‗level(). Sam readfile() raczej powinien #!$%@?ć.

A druga opcja, jeszcze wydajniejsza, to użycie nginx'a jako reverse proxy i dodanie sobie własnych nagłówków, według uznania. Wtedy load będzie praktycznie niemierzalny.
@burno: fajny pomysł ;) readfile zawsze będzie zawieszał serwer przy takich plikach - gdzieś miałem na to rozwiazanie, ale zastanowiłbym sie nad puszczaniem przez wslasny serwer bo mogą wyjsć jakieś problemy prawne - w koncu Ty tez pobierasz te materiały ;)
@manwe:, @MnicH54: Dochodzę jednak do wniosku, że wolę nie ryzykować problemów prawnych i zostawię tak jak jest. Dwa kliknięcia zamiast jednego i nazywanie pliku to znowu nie takie duże utrudnienie dla użytkownika, a wolę nie wpakowywać się niepotrzebnie w kłopoty

@KaszaJaglana: może jak już wrzucę swoją apk'ę do Google Play :)