Wpis z mikrobloga

Urząd Statystyczny w Łodzi informuje, że do dnia dzisiejszego nie otrzymał sprawozdania o symbolu: SP-3 „Sprawozdanie o działalności gospodarczej przedsiębiorstw za 2012 r.”.

(...)


W związku z powyższym, prosimy o niezwłoczne złożenie sprawozdania za pośrednictwem Portalu Sprawozdawczego GUS: https://form.stat.gov.pl/edeklaracje/ (zalogowanie się w Portalu Sprawozdawczym jest możliwe poprzez aktywowane wcześniej konto).


Jakie konto? O_o Nie zakładałam tam żadnego konta, nie wiem, o jakie ID im chodzi i nie mogę znaleźć tam na stronie odnośnika do rejestracji. Ignorowałam, bo wydawało mi się, że to spam.

#pytamboniewiem #dzialalnoscgospodarcza #pomocy #biurokracja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karaluchh: Elo, gógle przyjacielem twym. Nie wiem o co chodzi, ale w sumie jakieś info znaleźć można przecież: 1, 2, 3. A tu wzór i link do sprawozdań w ogóle.
  • Odpowiedz
@gaska: No pewnie, tyle znalazłam, że to jednak obowiązkowe. Ale: https://form.stat.gov.pl/edeklaracje/ . A tam:

Wpisz swoje tymczasowe dane uwierzytelniające - identyfikator i hasło dostępu. Pamiętaj, że dla systemu ma znaczenie, czy wpisujesz małe, czy też wielkie litery (sprawdź, czy nie masz włączonej funkcji Caps Lock na klawiaturze). W przypadku powtarzających się problemów z logowaniem skontaktuj się z administratorem.


I nie widzę tam nigdzie opcji rejestracji. A konta wcześniej nie zakładałam.
  • Odpowiedz
@karaluchh: To jest akurat dziwne, ale najlepiej to już się moim zdaniem z nimi skontaktować - zawsze jak mam wątpliwości staram się je wyjaśnić bezpośrednio u źródła.
  • Odpowiedz
@karaluchh: Z tego co jest napisane tutaj pod aktywacją konta wynika, że powinnaś dostać jakieś pismo. Dzwoń do nich, masz trzy panie do wyboru ;-)

Co te urzędy wymyślają...
  • Odpowiedz
  • 1
@Bonetti: Z tego co pamietam, bylo to obowiazkowe. Nie moglam sie zalogowac, niby wysylali to listem. Mieszkalam pod innym adresem, niz adres zameldowania - a prawdopodobnie tam to wyslali.

Tak wiec znalazlam ten formularz, wydrukowalam, wypelnilam i wyslalm poczta polska;)

Pani z infolinii straszyla mnie, ze bedzie za pozno, bo i tak termin minal. Podawala jakies dane do logowania, ale nie dzialalo i tak. Wiec tym razem tradycyjne rozwiazanie bylo
  • Odpowiedz