Wpis z mikrobloga

Kupilem jako androidowiec, wlasciciel i "fan" Xiaomi telefon - iPrestiż 6. Mam go kilka dni.
Zadawajcie pytania XD

uprzedzam - nie, moim hobby nie stalo sie pisanie wierszy podczas picia bezkofeinowej kawy z mlekiem sojowym w Starbucksie, bedac ubranym w sweter, szalik i majac na sobie zerowki.

#android #ios #iphone
  • 18
  • Odpowiedz
@laress: Kupiłem go po znajomości, prawie nowy za niewielka kase celem bynajmniej nie chodzenia z "jpkiem", lecz po pierwsze, bo rozwaliłem Mi3. W PL go sprzedam jak Mi5 wyjdzie.

Co do telefonu - jest bardzo dobry, szybszy niz Android, dobre wykonanie. Nie płacisz tylko za japko, to jest bardzo dobry telefon.

No ale fakt faktem - za drogi.
  • Odpowiedz
Jak się czujesz wydając na samo logo jakieś 1.5 patyka?


@laress: iP i iOS to troszkę więcej niż samo logo. Fakt, sprzętowo może odstawać od popularnych urządzeń na Andku, ale z racji mniejszej liczby konfiguracji sprzętowych, dedykowany system naprawdę potrafi wyciągnąć z tego, co tam jest, całkiem sporo. Do tego dochodzi stabilność - zarówno systemu, jak i aplikacji.

No iOS wydaje się lepszym rozwiązaniem dla devów.
  • Odpowiedz
@przemyslany_nick: Wszystko stock, nie mam stałego dostepu do komoa teraz, wiec nie bawilem sie jeszcze.

Jestem cholernie pozytywnie zaskoczony. Przesiadlem sie z Androidowego high-enda i przed kupnem gdy patrzylem na specyfikacje japka obawialem sie braku plynnosci, slabego multitaskingu i wiele innych.
Juz po dniu uzywania go zweryfikowalem, ze niepotrzebnie sie denerwowalem. Tel. jest bardzo dobry. Ale wciaz zbyt drogi.
  • Odpowiedz
@przemyslany_nick: Dzialanie touchid, retina, plynnosc, ilosc apek i to, ze sa dedykowane, wykonanie, wyglad, dobra jakosc filmow 1080p60fps (ze zdj. gorzej), intuicyjnosc, brak menu i wiele innych czynia z niego swietne urzadzenie.
  • Odpowiedz
@mafiozorek: no, ceny srajfonów są zaporowe dość, ale same urządzenia dają radę. Przyczepić się można najwyżej do praktycznego braku możliwości personalizacji interfejsu (nawet na JB mi to trudności sprawia ;d), ale generalnie prawie wszystko inne jest cacy ;D
  • Odpowiedz
@kubasruba: no czasami bym sobie coś pozmieniał, ale nie jest to dla mnie priorytetowa sprawa w smartfonie. Generalnie to od ostatniego formatu nawet tapety nie zmieniłem z domyślnej. (INB4 nie, telefon nie zaczął mulić, tylko włączyłem passcode na pewnej wersji jailbreaka, która bez patcha miała straszne problemy z tą funkcją, a ja nie doczytałem przed aktualizacją i re-jailbreakem o tym i złapałem bootloopa ;d).

Tak czy siak, gdyby była taka możliwość,
  • Odpowiedz
@mafiozorek: mam opo i zaczyna mnie już powoli irytować jego wielkość, szczególnie teraz kiedy mam też tel służbowy i muszę taszczyć ze sobą dwa. Jako androidowiec zastanawiam się i mam obawy przed iOS.
Tyle, że ja celuje bardziej w 5s (strasznie podoba mi się z wyglądu :3). Myślisz, że warto sprzedawać opo i dokladać ~ 500 cbln do Japka?
  • Odpowiedz