Wpis z mikrobloga

ACTA - co myślicie ?

A może zrobimy coś z jajem, o czym będzie na prawdę głośno i zrobi się mega kwas ? Co, jeśli mieszkańcy miast organizatorów Euro 2012, powiedzą - NIE - dla tej imprezy ? Wiem, że wszyscy czekamy na tę imprezę (np: ja), ale czasem głos OBURZENIA jest ważniejszy, niż te 3-4 mecze w naszym mieście. Było by głośno o Polsce, oj było.. Tusk by się powiesił chyba.

Dobry pomysł ?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoldBackUP88: Wyszło by, kto bardziej ceni kasę od wolności. Ciekawe jakby się zachowały PiS, SLD, Palikot.. Zrobić bunt przeciw Euro2012 w całej Europie, bojkotować tę imprezę, sugerować ludziom by nie przyjeżdżali do nas, a w dniach "igrzysk" blokować drogi do stadionów.. mega kwas.
  • Odpowiedz
@Smookie: Wziąć strażaków, lekarzy (i #!$%@? pacjentów!), kiboli (kibol kocha Polskę i swój klub, a nie PZPN, Euro2012 czy UEFA), stworzyć ruch "Oburzonych".. zrobić mega negatywną reklamę Polski pod rządami Tuska na świecie. Pisać/mówić wprost - nie chcemy turystów na Euro, chcemy pustych stadionów, bo to w końcu ulubiony widok naszego rządu. Ciekawe co by Tusk zrobił, pewnie by się zesrał albo powiesił, poważnie.
  • Odpowiedz
@Katagaro: Mam 30 lat :-) Ot, jak robić coś, to robić to "z wykopem" :)

Edit: Ofc nie mówię, że ten pomysł jest ok, tak mi tylko przyszedł do głowy.. co jest ważniejsze ? Dla mnie wolność.

Już nawet nie chodzi o ACTA, tylko o to, jak zostały nasze protesty potraktowane, jak (nie)rząd kłamał na każdym kroku, począwszy od

Grasia do tego, że Boni i Tusk twierdzili, że konsultacje społeczne
  • Odpowiedz
Rozpisanie nowych wyborów ma sens. Ale jak wymusić na nowo wybranych wprowadzenie demokracji bezpośredniej? Chyba tylko, gdyby mieli pistolet przy głowie dzień i noc. I to pod warunkiem, że nie przekupiliby tych trzymających te pistolety.
  • Odpowiedz
@CatSoup: Owszem, to jest problem. Może przywrócić jakiś kodeks honorowy wśród posłów ? Jeśli wybrani posłowie nie zrealizują swoich postulatów, to spotykały by ich sankcje.. sądy.. Każdy poseł musiał by to podpisać na papierze w dość prostej formie, aby później nie było krętactwa.

Przed Euro2012 to społeczeństwo ma niesamowity 'BICZ' na rząd, nawet większy niż do tej pory sądziłem. Odpowiednia ilość "Oburzonych" mogła by ich zmusić do wielu ustępstw..
  • Odpowiedz
@Tjarnaglofi: No can do. Po pierwsze, kodeks honorowy wśród posłów? Wolne żarty, na pewno znaleźliby drogę, żeby to obejść. A gdyby nawet nie dało się ich obejść, to co w wypadku, jeśli z powodów losowych/niezależnych postulat okazał się niemożliwy do spełnienia? Ile powstałoby komisji do badania takich przypadków? Jak rozróżnić dobrą wolę od kłamstwa i w razie udanej próby rozróżnienia, jak rozliczyć dobrą wolę? Zbyt skomplikowane, poza kwestiami praktycznymi, wchodzą
  • Odpowiedz
@Katagaro: Kwestia tego co dla ludzi ważne.. jeśli rząd pójdzie na ustępstwa, to będzie i Euro w Polsce i dużo(!) lepsza możliwość dla obywateli w kształtowaniu prawa w kraju.. Same plusy. Odpowiednio to rozegrać i w ciągu niecałego pół roku mielibyśmy o wiele lepsze państwo.
  • Odpowiedz