Wpis z mikrobloga

drugi raz (w ciągu ostatnich 40 dni) mi #!$%@? kartę kredytową. I nagle $3000 wyparowało. Bank dobry, zablokował kartę zanim się nawet zorientowałem, ale mimo wszystko - ciekawe gdzie jest wyciek danych.


#jakzyc #januszebezpieczenstwa

@grecki: e, to ukradli Ci kartę czy po prostu zrobili fraud? Nie zdziwiłbym się gdyby to był jakiś syf na Twoim kompie - pozwalałeś np. Chromowi zapisać dane karty?
  • Odpowiedz
@enron: Fraud. Tak, zapisałem w chrome dane, ale komputery czyste :-/


Co ciekawe, oba razy fraudy były z lokalnych (mniej więcej) firm, tym razem nawet z mojego miasta.

@grecki: może któryś sklep jnternetowy? Nie wiem jak u Was jest - ale pewnie jak to w krajach anglosaskich dane karty po prostu dajesz sklepowi, a nie tylko zaufanemu pośrednikowi płatności (w PL praktycznie wszystkie operacje idą przez pośredników)
  • Odpowiedz
może któryś sklep jnternetowy? Nie wiem jak u Was jest - ale pewnie jak to w krajach anglosaskich dane karty po prostu dajesz sklepowi, a nie tylko zaufanemu pośrednikowi płatności (w PL praktycznie wszystkie operacje idą przez pośredników)


@enron: właśnie wszystko tutaj idzie przez pośrednika. Poza pośrednikiem użyłem w 3 miejscach może.

Inna sprawa, że karta jest zbliżeniowa, więc może to jest opcja...
  • Odpowiedz
może któryś sklep jnternetowy? Nie wiem jak u Was jest - ale pewnie jak to w krajach anglosaskich dane karty po prostu dajesz sklepowi, a nie tylko zaufanemu pośrednikowi płatności (w PL praktycznie wszystkie operacje idą przez pośredników)


@enron: właśnie wszystko tutaj idzie przez pośrednika. Poza pośrednikiem użyłem w 3 miejscach może.

Inna sprawa, że karta jest zbliżeniowa, więc może to jest opcja...

@grecki: zbliżeniowo nie zdobędziesz CVC2 - więc
  • Odpowiedz