Wpis z mikrobloga

1. Bądź zielonką w jakiejś internetowej sprawie
2. Miej problem
3. Z dobroci serca nie chciej zawracać dupy informatykom
4. Szukaj rozwiązania problemu na forach
5. Znajduj wiele wątków z Twoim problemem
6. Czytaj odpowiedzi:

A) Było
B) Google się kłania
C) Wyszukiwarki nie umiesz używać?
D) Było już wiele razy
E) Poszukaj lepiej bo było
F) Ludzie gurwa używajcie google

7. Przekop google do 2006 roku
8. Dowiedz się niczego.

#internety #forum #phpbb #uprawnienia #google #pomoc
  • 28
@iskra-piotr: Wystarczyłoby, żeby administratorzy for wywalali takie posty bez odpowiedzi albo oznaczali je flagą no-index ale tego nie zrobią, bo dzięki tym kompletnie nieprzydatnym postom mają wejścia z Google. No i teraz jak próbujesz znaleźć odpowiedź na jakieś techniczne pytanie to trafiasz na same wątki z odpowiedziami w stylu "poszukaj w google".

Pozdro @elektroda - dzięki za psucie internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@iskra-piotr: Udzielałem się kiedyś na forum it i zazwyczaj większość pytań które ludzie zadawali to pytania, dla których odpowiedzi byłem w stanie wyguglać w góra 2 min, ale pytającym nie chciało się zadać takiego trudu. Przez jakiś czas wklejałem w odpowiedziach linki do rozwiązań, po jakimś czasie dałem se spokój z forum, bo szlag mnie trafiał na to ludzkie lenistwo. Nie wiem jak jest na elektrodzie, może całkiem podobnie. Więc jedyne
@iskra-piotr: To jest chyba najgorsze - znajdujesz kogś z identycznym problemem po długim szukaniu, a tam takie odpowiedzi, że było itp. Szkoda, że ludzie nie stosują się do tej zasady - "lepiej gównem natrzeć ryło niż bez linka mówić było". Już pal licho, że ktoś nie pamięta gdzie to widział ale mogliby nie blokować od razu wpisu bo może ktoś jednak wrzuci tego linka... Albo wypieprzyć całkowicie wpis skoro on i
@redou: dzisiaj to tylko miałem problem z ustawieniami uprawnień w phpBB, bo posty wymagały moderacji, nawet od adminów. No i wszędzie oczywiście na forach, że "było" bo to jakiś mega podstawowy problem.

Jak już ktoś dał linka do poprzedniego wątku to było tam super proste rozwiązanie = "wejdź w uprawnienia grupy i zmień opcję na nie wymagaj akceptacji" - bulwo pls - właśnie to robiłem od wczoraj. W ogóle
@kosmiczny_maupiak: Ja wiem, że użytkownicy to... lepiej nie mówić. A już najrzadziej klikanym wątkiem to jest ten przyklejony na samej górze wielki czerwony REGULAMIN - CZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK - pajęczyny tam sobie powiewają.
Drugi szerokim łukiem omijany to jest "FAQ".

Nie lubię być taką fają "ej samochód mi nie odpala/telefon nie włącza/kot mi się nie rusza, pomuszcie", bo przeca wszystko da się wygooglać. Przeważnie. Im problem jest bardziej szczegółowy tym