Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki!
Już po burzy to naskrobaliśmy ósmy #protip z naszej serii "Mirki wiedzą jak się jeździ dieslem, żeby go nie zajechać?" :)

Dziś o tym, że diesel nie czuje się dobrze w miejskiej dżungli i warto go czasem wywieźć za miasto - niech się "wybiega", a właściwie to przepali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Porada numer 8:

"Unikaj jazdy na krótkich dystansach"
Diesel najlepiej się czuje i sprawuje przy robieniu setek kilometrów w dłuższych trasach. Jeśli do pracy/sklepu masz tylko parę kilometrów, dla dieselka oznacza to przyśpieszone zużycie. Na tak krótkim dystansie ten silnik nie zdąży się prawidło rozgrzać. Chodzi tu nie tylko o temperaturę płynu chłodzącego, ale i temperaturę oleju, która rośnie nieco wolniej co już wcześniej wspólnie omawialiśmy. Do uruchomienia diesla potrzeba także więcej prądu niż w przypadku auta z silnikiem benzynowym, a energię pobraną z akumulatora należy uzupełnić w czasie jazdy. Pokonanie kilku kilometrów, a następnie postój to za mało.

Rozwiązanie: Jeśli używasz diesla jako miejskiego auta typu praca-dom to najlepiej od czasu do czasu zrobić sobie porządną wycieczkę za miasto, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, zabrać swoje #rozowepaski, i wydać w końcu te grube miliony, na które codziennie ciężko pracujesz :P Na takiej trasie warto przejechać się na wysokich obrotach - dzięki temu olej silnikowy będzie miał szansę rozpuścić osady z zanieczyszczeń tworzące się w silniku, a akumulator zostanie naładowany.
Profit:Akumulator nie skończy pod prostownikiem, a Ty nie będziesz musiał przeżywać "odpali, czy nie", rozowypasek będzie zadowolony, bo "mój to mnie zabiera" no i nie przyczynisz się do zwiększenia szansy na awarię Twojego silnika.


Pozdrawiamy!

#diesel #motoryzacja #samochody #uczsiezwykopem kto chce wincyj to wołamy do obserwowania naszego taga #mfindmirkom :)
  • 15
  • Odpowiedz
@mfind: @steemm: @Jestem_Tutaj: Ależ wy jesteście poje^@#$ raz że oceniacie ludzi po kolorze nick'a. A dwa że piszecie pod wpisem dla "początkujących i nieobeznanych" no gratulacje inteligencji.

PS. ! Nie chcesz to nie czytaj nie odpisuj, ale nieee bo musisz skomentować...

A wy @mfind działajcie dalej, może i ja kiedyś coś ciekawego przeczytam i nowego ;) Pozdrowionka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@barrus89: Na wyższych obrotach zdecydowanie szybciej naładujesz aku, bo będzie wtedy dostarczane maksymalne napięcie. Dla przykładu na postoju z włączonym nadmuchem, światłami, radio itp będzieto trwało to ďłużej ;-) W nowszych autach jest tak jak mówi @Zaybatzu
  • Odpowiedz
@Zaybatzu: Maluchem to z raz w życiu jechałem i to w dzień :D Ale za to takiego Poloneza to jakby cisnąć pod odcięcie to wtedy dopiero się aku ładuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zaybatzu: lol, ite kierunki zwalniajace szybkosc migania przy dojezdzaniu do skrzyzowania xD zaczynalo sie od cykcykcykcyk, a konczylo na cyk..........cyk..........cyk...
  • Odpowiedz