Wpis z mikrobloga

Lato to najbardziej #!$%@?ła pora roku.
Wstajesz sobie elegancko rano o szóstej, spocony jakbyś kopał całą noc rowy bez użycia łopaty. Myjesz się najzimniejszą wodą, jaką masz pod prysznicem, psikasz się jakimś dezodorantem, ubierasz najcieńszą bawełnianą koszulę, którą kupiłeś w hehe biedrze, zakładasz cienkie długie spodnie, bo korpo zabroniło noszenia krótkich i idziesz na tramwaj w tych już dwudziestu paru stopniach, wiatru oczywiście zero. Na szczęście jeszcze tak wcześnie udaje ci się znaleźć 2 milimetry kwadratowe cienia, więc będzie 24.5 zamiast 25 stopni. Wsiadasz do tramwaju, w którym jest oczywiście już 10 stopni cieplej, tramwaj oczywiście zatrzymuje się co pięć metrów zatrzymując jakikolwiek przewiew przez dwa otwarte okna, bo reszty nie otworzysz bo idiotom "wieje i zimno".
Dojeżdżasz do hehe korpo, tam nie lepiej, niby jest klima, ale zawsze jest wyłączona, bo pannom zimno w ich odkrytą opaloną dupę. Najpierw mnie prosiły, żebym tak nie włączał, ale jak zobaczyły że to #!$%@? daje, to same się nauczyły. W całym teamie 15 osób jestem tylko ja i jeszcze jeden koleś, który pomaga mi w walce z tymi ciepłofilkami. 24 stopnie to dla nich zimno O_O.
No ale wychodzisz z korpo i o 17 oczywiście już nie jest 25 tylko 35, a w słońcu nawet i 40. No to idziesz na ten tramwaj, w myślach #!$%@?ąc słońce, żeby wsiąść do tego garnka z gotującymi się ludźmi, czujesz jak pot spływa ci z pleców do rowa, a tramwaj znowu zatrzymuje się co pięć metrów.
W autobusach też nie jest lepiej, bo niby jest klima, ale "otworzę okno" pomyślało kilku idiotów pasażerów, wpuszczając do środka całe #!$%@?łe ciepło.
Weekend - #!$%@? - wprawdzie wolne, ale nie wyjdziesz nigdzie w taką pogodę, przejdziesz dwa metry i dostaniesz udaru słonecznego, więc siedzisz przed kompem z zamkniętymi zasłonami, oglądasz portal ze śmiesznymi obrazkami, siedzisz w samych gaciach i pocisz się całą powierzchnią ciała.
I jeszcze jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć - jak można czerpać przyjemność z opalania? Co wy #!$%@? jesteście jakieś jaszczurki zmiennocieplne, że potrzebujecie energii cieplnej do życia? Wejdźcie sobie do wrzątku i będziecie miały podobne doznania.
#!$%@?, rzucam to wszystko i wyjeżdżam do Islandii.
#niepopularnaopinia #oswiadczenie ##!$%@?
  • 110
  • Odpowiedz
@Widzet: ja kocham zimę całym sercem i nie powiem złego słowa, tak samo wiosnę ale lato jest do dupy o ile nie jesteś na jakiejś działce albo nad jeziorem

@TheBobolo: popieram w 1000% procentach, zima >>>>>> lato
  • Odpowiedz
@TheBobolo: U mnie w pracy są dwa klimatyzatory na oba duże pomieszczenia. Miejsce pracy jest całościowo malutkie, ale w środku jest zawsze bardzo gorąco - nie raz do tego stopnia, że mi się słabo robi. Nikt nie umie obsłużyć klimy, więc dla "ochłody" xD cały dzień otwarte drzwi i okno. Brawo. Chciałam się nauczyć ogarniać klimę (jak się ją po prostu włączy to robi się naprawdę zimno, tak daje wiaterem) ale
  • Odpowiedz
@TheBobolo: ostatnich kilka dni spędziłem w Mediolanie, który jak całe Włochy zmagał się z falą niesamowitych upałów. Dość powiedzieć, że tylko klimatyzacja trzymała mnie przy zyciu. Przez weekend uruchamialiśmy nowe biuro, utzymując sobie przyjemne 21 stopni. W poniedziałek dobre się skończyło. Do pracy przyszły różowe. Zaczęlo się od pretensji że zimno, więc postanowiły zwiększyć temperaturę. To spowodowalo kolejne pretensje, bo jak to nie mozna ustawic więcej niż 26 stopni? Skończyło sie
  • Odpowiedz
@TheBobolo:

Dojeżdżasz do hehe korpo, tam nie lepiej, niby jest klima, ale zawsze jest wyłączona, bo pannom zimno w ich odkrytą opaloną dupę. Najpierw mnie prosiły, żebym tak nie włączał, ale jak zobaczyły że to #!$%@? daje, to same się nauczyły. W całym teamie 15 osób jestem tylko ja i jeszcze jeden koleś, który pomaga mi w walce z tymi ciepłofilkami. 24 stopnie to dla nich zimno O_O.

^ tak bardzo
  • Odpowiedz
@Widzet:

A tam #!$%@?. Zawsze narzekacie. Wszyscy. Na wszystko. Na lato, na zimę, na jesień, na wiosnę - zawsze się znajdzie pretekst. Wszystko złe.

Ja narzekam tylko na upały. Co teras?
  • Odpowiedz
@TheBobolo: Miałem nie plusować, bo takie standardowe narzekanie na lato (które swoją drogą popieram, lato lubię jak nie przekracza 22*C), ale przekonał mnie tekst o opalaniu się. Rozumiem jak ktoś ma potrzebę wygrzania stawów, ale żeby tak na cały dzień iść się wygrzewać, opalać? Pół godziny i mam serdecznie dosyć, zawsze się szybko opalam, więc jak mnie przymuszą do siedzenia dłużej na słońcu, to po 1,5 godziny jestem spalony, wszystko piecze,
  • Odpowiedz
@Pai_Mei:

a krótkie spodnie to mogę nosić tylko z jakiegoś cyganomateriału sztucznego bo inaczej plama na dupie z potu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pr0tip: kup sobie lniane majtasy z Marksa, z kolekcji typu Blue Harbour:

http://www.marksandspencer.com/linen-blend-textured-herringbone-shorts/p/p22375185

Są przewiewne, miłe, a przy tym względnie wyglądają (o ile krótkie gacie mogą w ogóle dobrze wyglądać).
Dutch - @Pai_Mei:
 a krótkie spodnie to mogę nosić tylko z jakiegoś cyganomateriału s...

źródło: comment_qrYADzwITNRho4UcfJDyL5dnnghLoEqF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dutch: a to nie jest tak, że len wchłania pot szybko i równie szybko się suszy? bo u mnie jest taka sprawa, że mogę mieć materiał przewiewny/bardzo gruby a i tak będzie pot widać :( dlatego noszę sztuczne/dresowe. jak to jest?
  • Odpowiedz
@Pai_Mei: nie mam pojęcia cumplu, wiem że len to klasyczny, letni, przewiewny, oddychający materiał. Sam noszę i nie mam żadnych problemów. U Ciebie też powinno styknąć, chyba że masz chorobliwe problemy z potliwością - a nawet wtedy nie powinno być gorzej niż w dresiwie.
  • Odpowiedz
@zima65:

kobiety mają cieńszą skórę. tlatego min. gorzej się starzeją( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kobiety to niech się cieplej odzieją, jak im zimno, miast terroryzować otoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I niech przestaną histeryzować, bo jesienią się to na nich zemści, jak zawieje pierwszy wiaterek, a temperatura spadnie do mroźnych 20 stopni i będą chorować jedna za drugą.
  • Odpowiedz
@Pai_Mei: do usług przyjacielu, cieszę się że mogłem pomóc.
PS

H&M

Pisałem o M&S (Marks & Spencer, mam do nich słabość), ale w H&M też możesz spróbować :)
  • Odpowiedz