Wpis z mikrobloga

I trzecie, póki co ostatnie własne #piwo piweczko
Na warkę 27litrów poszło 330g chmielu z czego 150 na zimną. Drożdże US-05
Wg beersmith 64IBU, 7,3% alko.
Generalnie jestem zadowolony z efektu, chociaż albo jest nieco za słodkie, albo za mało gorzkie xD
No i jest mały problem z drobinkami chmielu w butelkach.

Zdjęcia jak zwykle robione kapciem xD

#piwowarstwo #piwodomowe #pijzywykopem
Pobierz hpiotrekh - I trzecie, póki co ostatnie własne #piwo piweczko
Na warkę 27litrów posz...
źródło: comment_JlhfWEHhrw4lyROTF4TcUkpzuA9jZjMa.jpg
  • 12
@polik95: bałem się, żeby nie było aż za gorzkie, no i wyszło jak wyszło :D Takie ibu przy niższym ekstrakcie byłoby chyba w sam raz. No ale nic. Metoda prób i błędów :D
@prusi: Kilo pszenicy prawie poszło. Fajnie, dosyć długo się utrzymuje i dobrze oblepia szkło.
@hpiotrekh: Trzecie, póki co własne, znaczy, że trzecia Twoja warka?
Wygląda solidnie, detalami się nie przejmuj. Najsampierw warzyłem IPĘ, chyba z pięć razy z rzędu, za każdym razem wyszła inna. Za każdym razem dobra :-) Warka zależy od miliona czynników, jest jeden stopień więcej temperatury w trakcie fermentacji i wychodzi inne piwo. Najważniejsze - warzyć samemu. Przy obecnym klimacie bez sprzętu dolnej nie uwarzysz, a górna zawsze wyjdzie gorsza, bo za
@corrs: Tak, trzecia warka. Najpierw było Pale Ale, później original bitter niby jakiś :D i teraz to ipa.

Właśnie do tej pory miałem wolną lodówkę, ale nic w niej nie robiłem. Teraz już nie będę jej miał. Jest jeszcze piwnica, ale w lecie i tak jest tam pod 17 stopni przy upałach. Może i więcej teraz. Ale w sierpniu mam 2tyg wolnego to coś pewnie ugotuje jeszcze ( ͡° ͜
Na lato polecam warzenie grodziskiego, szybko dojrzewa, jest lekkie i akurat na upały. A od września zaczyna się żniwo - warzymy wszystko,i górną, i dolną :-) Jak masz weekend wolnego zapraszam w Bory Tucholskie na warsztaty, zabierz @rozwypasek żeby miał kto prowadzić bryczkę :-))
@corrs: Właśnie myślę nad grodziskim (bo inne, niekoniecznie jestem zwolennikiem) i kopią witbiera kormorana, bo mi posmakował.

@WbrewPozoromInteligentny: Tym co na etykietce, Citra, Simcoe, Cascade po 50g na zimno, Perle na goryczkę, a reszty proporcji nie pamiętam.
Co do kosztów to tutaj mi poszło koło 8kg słodów, cena za kg to ok 5-7zł chyba, chmiele z usa niestety drogie :/ koło dychy za 50g. Drożdże suche z dyszkę.
To konkretne