Wpis z mikrobloga

W jakim my kraju żyjemy, że rarytasem dla społeczeństwa jest zakup kilkunasto o ile nie kilkudziesięcioletniego golfa 3-ki, który pewnie miał z 5 właścicieli i był klepany z każdej strony. Rozumiem że nie każdego stać na chociażby kilkuletnie auto z różnych względów (niskie zarobki, duża rodzina, problemy z pracą), ale w Niemczech taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Jesteśmy Bangladeszem Europy. Dla przeciętnego Polaka sufitem jest to, co dla przeciętnego Niemca jest podłogą.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #boldupy #takaprawda
Pobierz bulwaa7 - W jakim my kraju żyjemy, że rarytasem dla społeczeństwa jest zakup kilkunas...
źródło: comment_sXNv07ODMvnMPoNAZkzK7ipLzYfAe7wl.jpg
  • 14
@Adams_GA: @doenutt: Mam własne auto, na które sam zapracowałem, kosztowało zapewne więcej od tego golfa. Wiem ile na to trzeba pracować i oszczędzać pieniędzy, ale drażni mnie to, że my cieszymy się tak na prawdę ochłapami. Czy rzeczywiście musi tak być, że będziemy się rajcować zakupem 15 letniego golfa czy mieszkaniem 40m2 na kredyt na 30 lat.

@fnsnld: Ja na swoje auta sam zapracowałem, zaczynałem od Malucha, później Opel
@i_ll_be_back: Poniekąd masz rację. Zastanawiam się tylko, kiedy większość z nas Polaków, będzie mogła poszczycić się przynajmniej połową średnich zarobków z Europy (w przeliczeniu na koszty życia i produktów czy chociażby połowę średniej europejskiej w walucie euro). Każdy siedzi cicho bo jest mu dobrze. Tylko, czy rzeczywiście tak to musi wyglądać w naszym kraju?