Wpis z mikrobloga

Jak wszyscy mówią ze w pracy się mówi ze nin sie wyrabia i nie robią problemów z tym

nie myśl i szukaj lokum na własną rękę, dużo zaoszczędzisz.


@system_shock: no to już raczej nie w barnsley tylko jakiks mieście 120k gdzie coś się dzieje chociaż
@coolcooly22:
@system_shock:

Dwa tyg. przyjechała karyna z seba z polecenia z poza wykopu. Zaczeli panikowac ze nie ma pracy i oni wracaja. Powiedzialem by sie przeszli po agencjach i poszukali.

Po 3 dniach pracowali już normalnie i dziękowali, że im powiedziałem by zostali. Szczerze to nie liczyłem ze z takim angielskim sobie poradzą.

Wygląda po prostu na to, że przeceniam mirkow i za bardzo wierzę w ich umiejętności i ogarniecie.
Poza szukaniem gównoroboty rozsyłam CV do czegoś lepszego, ale bez NIN nie ma rozmowy.
@sorek fajnie, przy okazji dodaj, że w ostatnich dniach wywalili ze 300 osób z ASOS, żeby dać pełny obraz sytuacji. :) Pytam, szukam, angielski bdb, ale nie znam do końca tutejszych realiów, więc może dlatego. Nie, nie siedzę na dupie i nie czekam aż samo przyjdzie.
@system_shock: @coolcooly22: kolega @petalchaser przyjechał 9 lipca czyli nie całe dwa tygodnie temu i od tygodnia pracuje, jutro dwóch Mirków (mających od dłuższego czasu prace) ma rozmowy na lepsze stanowiska/lepiej płatne prace. Z Barnsley można w 15 min dojechać pociągiem do Sheffield a wiem, że sporo pracy tam jest i to całkiem fajnej w knajpach, sklepach itd.
Jak wszyscy mówią ze w pracy się mówi ze nin sie wyrabia i nie robią problemów z tym


@coolcooly22: bo nie ma, ostatnio bylem u czesci ludzi i mowili ze zaczeli prace bez ninu.

no to już raczej nie w barnsley tylko jakiks mieście 120k gdzie coś się dzieje chociaż


Barnsley ma ok. 100k ludności, cala aglomeracja ma 120k, 15min i jestes w Sheffield, jednym z top 5 rozmiarowo miast w
@coolcooly22: jesli zalatwiam pokoj w Barnsley to jest on MAX 20min od intercharge - chcesz moge Ci pokazac mapke, sobie sam ogarniesz. W pociagu mozna trzymac rower, wiec to tez jest dosc popularna opcja - mireczki tutejsze tak czesto robia. Tak naprawde pracujac w Sheffield jest lepiej dojezdzac z Barnsley - dlaczego?

Coz, dostanie sie do centrum z obzerzy Sheffield zajmuje okolo godzine - przez to, jak to miasto jest zakorkowane,
@coolcooly22: ceny wynajmu mieszkan podskoczyly o £100 miesiecznie od tego czasu (wczesniej 2 pokojowki spokojnie mozna bylo znalezc po £300 miesiecznie, teraz £400 jest standardem) - wiem bo przyjechalem rok temu w okolicach kwietnia i mialem prace przez ten caly czas. Czyli przyjechalem w momencie, gdy bylo MEGA #!$%@?, mimo tego ja i moi znajomi nie mieli problemow by miec tutaj prace i zyc spokojnie przez ten caly czas.

Zreszta.. poznaliscie
Coz, dostanie sie do centrum z obzerzy Sheffield zajmuje okolo godzine


@sorek: no ale w centrum to raczej fabryki nie sa zlokalizowane tylko chyba na obrzeżach?

To już nie l lepiei mieszkać na obrzeżach Sheffield? :p

Ile miesięczny kosztuje do Sheffield? Z rowerem to chyba drożej
@sorek: no ale w centrum to raczej fabryki nie sa zlokalizowane tylko chyba na obrzeżach?

@coolcooly22: Cos za cos :) Jesli masz pewna prace na obrzezach Barnsley (np. ASOS czy Symphony) to mam tez pokoje w Darfield - co kto lubi i co komu potrzeba :) Centrum Barnsley jest uniwersalne i dojazd z centrum barnsley na obrzeza zajmuje 20-30min

To już nie l lepiei mieszkać na obrzeżach Sheffield? :p

Wbrew
To fakt, 20-25 minut i jesteśmy w Sheffield, w Barnsley wszędzie blisko, to też plus.
@sorek wszystko fajnie, tylko póki co odbijam się od "nie prowadzimy aktualnie rekrutacji/dopiero za miesiąc i więcej" lub "odezwiemy się za x tygodni".
Nie wiem, czy rekrutujący boją się, że ktoś gada po angielsku znacznie lepiej od nich (chociaż to żaden wyczyn ;), nie kumam. Wydaje mi się, że wszystko robię dobrze, a jednak coś nie bangla.
@coolcooly22: Elo, mam stabilną pracę i dojazd. Szukam czegoś lepszego. Na warunki mieszkalne nie narzekam.
Jeżeli rozważasz wyjazd to w przeciągu miesiąca będą przyjmować do Symphony (pytałem rekrutera). Z tego co wiem przyjmują też do Nexta. No i nie musisz mieć NINu żeby podjąć pracę, to jest coś co Ci mówią na rozmowie o NIN, możesz o ile dobrze pamiętam pracować 3 miesiące bez tego, potem pracodawca może zapłacić karę do