Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki!
Lecimy z piątym #protip serii "Mirki wiedzą jak się jeździ dieslem, żeby go nie zajechać?"!

Dzisiaj będzie coś banalnego, ale też istotnego, natomiast zdecydowanie odradzamy czytanie wpisu zwolennikom #cebuladeals,


Porada numer 5:
"Jakość paliwa – pięta achillesowa diesla"
Tankujemy tylko z pewnego źródła, gdzie nie mamy wątpliwości co do jakości paliwa i jego "czystości". Zdarza się tak, że niektórzy właściciele stacji (przeważnie tych malutkich, ale czasem i dużych) to pełnokrwiści #januszebiznesu którzy kupują paliwa od wątpliwych dostawców, nieokreślonej jakości i sprzedają najczęściej nawet po kilkadziesiąt groszy taniej. W takich paliwach jest duże ryzyko zanieczyszczeń, które mogą zapchać filtr paliwa, a w skrajnych sytuacjach uszkodzić nawet układ wtrysku.
Jak żyć?
1. Warto zrobić rozpoznanie, gdzie w naszej okolicy jest dobra stacja i dopłacać nawet te paręnaście groszy na litrze za dobre paliwo.
2. Ustalić gdzie znajduje się najgorsza stacja i omijać szerokim łukiem.
3. Jeśli jesteśmy gdzieś przejazdem to raczej celujcie na stacje sieciowe, które znacie.

I na koniec jeszcze pytanie do ludu:
Różne są opinie na temat tego, że na słabym paliwie "robi się mniej kilometrów", a na lepszym więcej - jakie są Wasze doświadczenia? Prawda to?

Pozdrawiamy! :)

#diesel #motoryzacja #samochody #uczsiezwykopem #mfindmirkom
  • 31
  • Odpowiedz
@mfind: "W takich paliwach jest duże ryzyko zanieczyszczeń, które mogą zapchać filtr paliwa"

Skoro od tego jest to co się martwić? U mnie się tak zapierdzielił że bryka palić nie chciała. Wymieniłem i wszystko działa.

A poza tym to stacja stacji nie równa ;)
  • Odpowiedz
@ashmedai: Auchan to akurat ciśnie po cenie głównie w celach marketingowych, zalejesz u nich bo tanio i przy okazji skoczysz na zakupy, gdzie zostawisz łącznie parę stówek ;)
  • Odpowiedz
@mfind: Jako sieciówka może dać niskie ceny a żreć i tak trza i tak. xD
Raz podlałem z lokalnej co niby wszyscy tankują i nie mogłem się od dymu opędzić..
v40 t2 99'
  • Odpowiedz
zdecydowanie odradzamy czytanie wpisu zwolennikom #cebuladeals

To nie taguj, gdzie tu logika

@mfind: Twój wpis wygląda na błędny. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad. Tag #cebuladeals służy do dzielenia się promocjami, kuponami, okazjami cenowymi czy błędami sklepowymi dostępnymi dla każdego. Nie służy natomiast do #rozdajo, zadawania pytań, wrzucania swoich ogłoszeń, historii czy śmiesznych zdjęć. Prosimy o usunięcie postu lub tagu #cebuladeals i rozważniejsze używanie go w przyszłości. #
  • Odpowiedz
@mfind: Sprawdzałem kilka razy jak pali ale nie pod kątem jakości paliwa. W sumie nie miałem większych różnic a czasami tankowałem orlen, zagranico itd i za każdym razem mi wychodziło ok 5.5 w trasie (do 140km/h) i na miejscu ok 6.5
Może jakbym dowalił jakieś pińcet oktanów z bipi czy jakiegoś powera to może ale myślę, że konstrukcja silnika (renault) taka a nie inna i palił równo.
  • Odpowiedz
@cebulowybot: Przepraszamy, więcej nie będziemy, ale tagu usunąć się już nie da, a wpisu szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy kolektyw uzna nasz czynny żal za grzechy i zgodzi się na kredyt zaufania?
  • Odpowiedz