Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku planuję kupić samochód, niestety kompletnie nie znam się na motoryzacji. Nie chcę prosić o podawanie propozycji konkretnych modeli samochodów itp., ale chciałbym orientacyjnie się dowiedzieć, z jakim kosztem muszę się liczyć. Samochód z przeznaczeniem do codziennych dojazdów do pracy, prócz tego od czasu do czasu chciałbym nim robić dłuższe trasy, 300-400km. Standardowo zależy mi na bezawaryjności i niskim spalaniu paliwa (instalacja gazowa?). Nie mam rodziny więc żadne kombi itp. Ile waszym zdaniem trzeba mieć gotówki żeby cieszyć się bezproblemową jazdą? Póki co tak z dupy wymyśliłem sobie żeby odłożyć 10k, ale w sumie nie wiem czy potrzebuję aż tyle #motoryzacja #samochody
  • 21
@Wajdelota: Celuj w jakiegos kompakta, nie kupuj małego samochodu bo w dłuższej trasie się #!$%@?. Możesz popatrzeć na Forda Focusa I, z okolic 2000r, jeśli znajdziesz ze zdrowymi blachami to nie powinno byc problemów a autko prowadzi się świetnie. Miałem takiego tylko w dieslu, Ty pewnie będziesz wolał benzynę.
Haha xd polecam osobiscie Toyoty ;) pracowalem w autoryzowanym serwisie w Poznaniu jako mechanik. Odnoszac sie do benzyniaka oczywiscie bo diesel to silnik z dziurami na wylot ;) dobre male zgrabne autka. Osiagi nie sa zle wygodne (jak na dluzsze podroze) i nie psuja sie tak czesto.
@Wajdelota: zależy od twoich wymagań. Da się kupić dobre auto za 5k, ale licz się, że pewnie będzie z przed 2000r. Do tego pakiet startowy, koszty rejestracji i z tych 10k dużo nie zostanie. Jak chcesz coś młodszego lub bardziej na wypasie (moc, czy wyposażenie), to trzeba będzie dołożyć. Do okazyjnych tras i jazdy po mieście to raczej nie diesle, poza tym jak chcesz tańsze, więc będziesz oglądał starsze oraz mocniej