Wpis z mikrobloga

@SerecuesPonitoMuesBonito: nie, w sensie że głownia będzie mieć kształt głowni typu sheepsfoot, czyli mniej więcej taki (głownia to to czym tniesz lub dźgasz, a sheepsfoot to jeden z rodzajów kształtów, są też inne jak drop point, tanto itd). Pierwszy nóż robiłem ręcznie wycinając z stalowego płaskownika ogólny kształt i całą resztę pilnikiem do metalu, teraz doposażyłem się w szlifierkę taśmową "czołg" co pozwala skrócić wstępne prace znacznie, przez co nie
Pobierz xerxes931 - @SerecuesPonitoMuesBonito: nie, w sensie że głownia będzie mieć kształt g...
źródło: comment_bv3p6CASeS5vaGodJFjP6SY31Smnau7i.jpg
@dowski: to jest moje pierwsze i póki co jedyne nożydło, teraz poleruję ostrze i robię rączkę - z jednej strony będzie czerwona, z drugiej czarna. Kolejny duży nóż będzie podobny do tego powyższego bo bardzo mi się podoba taki kształt ostrza, ale wcześniej zrobię dwa małe nożyki "neck", długości całkowitej około 10-11 cm, docelowo do zawieszenia w pokrowcu na szyi dla szybkiego dostępu, i żeby nie musieć nosić po kieszeniach/pasku. Wykonam
Pobierz xerxes931 - @dowski: to jest moje pierwsze i póki co jedyne nożydło, teraz poleruję o...
źródło: comment_SMMuUPERvbpB5r4yR6QBRAXVxh3cZnXY.jpg
@SerecuesPonitoMuesBonito: rozumiem Cię doskonale, ja mieszkam w bloku, z rodzicami, do tego jeszcze pokój z siostrą ( :c ), nie mam garażu ani piwnicy (tylko balkon, na szczęście całkiem spory) a tata nie miał nigdy żadnych narzędzi i nie zamierza mieć bo uważa że ja sam wszystko będę w domu naprawiać więc po co kupować, skoro wystarczy że ja sobie kupię -_-, wiec sam musiałem sobie przez lata wszystko kompletować, począwszy
@xerxes931: nieziemsko piękny jest ten nóż ze zdjęcia na tym kawałku drewna, a z projektów, to najciekawszy numer 2, wydaje się funkcjonalny

bardzo fajna, męska pasja, jak dojdziesz do wprawy to mógłbyś robić takie na zlecenie za grube hajsy, dla kolekcjonerów, czy jako wyrafinowane prezenty, sam się kiedyś zastanawiałem nad czymś takim, ale mam póki co kilka priorytetowych rzeczy do kupienia/zrobienia, a sprzęt do zabawy w to pewnie kosztowałby trochę CBL,
@dowski: no takie mam małe marzenie żeby może za jakieś kilka noży osiągać takie efekty, żeby ktoś chciał to kupić :D póki co robię te noże dla siebie (ten ze zdjęcia i nr 5 będą dla mnie, nr 2 dla młodszej siostry, potem zrobię ten co mam w planie i potem jeszcze jakiś kuchenny dla mamy), ale chciałbym sobie dorabiać na tym, nawet jeśli miałbym robić po jednym nożu miesięcznie wieczorami