Wpis z mikrobloga

Mireczki z #android,

wczoraj pytalem sie juz odnosnie przeniesienia smsow i stanu gier na nowy telefon, jednak mam jeszcze kilka pytan. Telefon to Note 4, ktory jest juz zaktualizowany, zrootowany, oraz posiada wgrane recovery.

1.W ekranie glownym, na dole znajduje sie rzad przyciskow: Telefon, Kontakty, Wiadomości, Internet i Aplikacje. W jaki sposob moge przeniesc przycisk Aplikacje na srodek tego rzedu?

2. Czy istnieje jakas modyfikacja, ktora umozliwi mi wgranie przycisku "Latarka" do przyciskow w panelu powiadomien (ten panel pokazuje sie, gdy rozwiniemy gorna belke)? Zauwazylem, ze jest tam multum opcji, ale brakuje jednej z tych wazniejszych :/

3. Chcialbym sobie zmienic tlo w aplikacjach takich jak Kontakty, Wiadomosci czy Ustawienia. W tych aplikacjach jest biale tlo, ja chcialbym, zeby bylo czarne. Czy mozna to w jakis sposob zmienic?

4. Jak juz wczesniej wspomnialem, telefon zostal juz zrootowany. W zwiazku z tym mam pytanie - czym moge usunac niepotrzebne aplikacje, ktore Samsung preinstalowal na moim telefonie i ktore najbardziej sie oplacja usunac?

#note4 #samsung #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viarus_: Zmień launcher jak są problemy :P W większości telefonów wystarczy przytrzymać ikonę i można ją przesunąć

Do czwartego - możesz zrobić Disable (np. oandbackup), wtedy aplikacja jest fizycznie na telefonie, ale jest wyłączona. Aby usunąć możesz /app/system mover (tak to się nazywało), z aplikacji systemowych robisz normalne, a potem usuwasz jak zwykłe apki
  • Odpowiedz
@fervi: no dobra, ale gdzie szukac tych launcherow? :P Sklep play? Jakas konkretna fraza? Nigdy jeszcze az tak nie zabieralem sie za spersonalizowanie telefonu.

Co do czwartego - samym /app/system moverem moge wywalic na amen zbedne aplikacje?

@NieznanyAleAmbitny: ale ktora ikonke? Bo tej ikonki aplikacje nie da sie przesunac :/
  • Odpowiedz
@Viarus_:
Nie da się tego zrobić w Samsungach, musiałbyś użyć innego launchera, a tak jest zawsze na końcu z prawej strony. Chyba, że jakieś modyfikacje ;p
  • Odpowiedz
@Viarus_:
W Google Play, launcher to aplikacja, która potrafi zmieniać wygląd ekranu głównej, efekty przy zmienianu pulpitów, możliwość zrobienia gęstszej siatki np. 10x10, i inne takie.
Telefon też powinien szybciej działać, możesz spróbować Nova/Apex, to te najbardziej znane, ale każdemu przypada coś innego.

Jeżeli chcesz usunąć aplikacje systemowe to najłatwiej jest zrobić roota i wtedy usuwać tak jak normalną aplikacje.
  • Odpowiedz
@abcc5: w sumie, skoro tak sie znasz na tym, to sie zapytam o jeszcze jedna rzecz :P Znalazlem bardzo fajny rom na ten telefon, bo caly syf jest od razu usuniety, jednak chcialbym sobie kilka apek zainstalowac, ktore sa wywalone w tym romie. W jaki sposob moge wyciagnac .apk tych apek, ktore chcialbym sobie zostawic na potem?
  • Odpowiedz