Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 47, Ólafur Arnalds. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


Islandia chyba już tak ma, że jaki artysta by z niej nie pochodził, to ma świetne utwory. W dzisiejszym odcinku ponownie zaprezentuję artystę z tej części globu. Ólafur Arnalds jest producentem i multiinstrumentalistą. Tworzy muzykę łączącą elektronikę, neo-klasycyzm, ambient, post-rock i czasem muzykę psychodeliczną. Znajdziemy tu także elementy minimalizmu, downtempo czy muzyki eksperymentalnej.

Zacznę od kompozycji posiadającej wszystko co idealne. Utwór nosi tytuł "0040". Mamy tu pianino, mamy świetne instrumenty smyczkowe.

Kolejną podobną kompozycja jest utwór "Lokaðu Augunum". Ponownie daje się usłyszeć świetne pianino i smyczki. Melancholia pełną gębą.

Teraz coś bardziej rozbudowanego, o perkusje i bas. Utwór "Þau hafa sloppið undan þunga myrkursins". Z fajną, optymistyczną melodią.

Bardzo fajne momenty można usłyszeć w utworze "Hægt, kemur ljósið". Pod koniec kompozycji słyszymy fajną "ścianę dźwięku", przyjemny dla ucha instrumentalny chaos, którym to #!$%@?ą się utwory post-rockowe.

Troszkę ambientowego klimatu usłyszymy w utworze "Sudden Throw", wzbogaconego o bardzo fajne pianino i instrumenty smyczkowe pod koniec.

Na najnowszej płycie Ólafura znalazło się też parę kompozycji z wokalem. Choćby utwór "Old Skin", do którego głosu użyczył Arnor Dan.

Teraz coś nieco odmiennego. Utwór "Til Enda" z fajną breakbeatową perkusją i elementami elektroniki.

Na koniec kompozycja "Brotsjor". Tu również mamy fajną elektroniczną perkusję, dodatkowo lekko przesterowaną.

Ciekawostki:

Jeśli komuś wpadła w ucho twórczość Ólafura, to polecam sprawdzić również dyskografię jego kuzynki - Ólöf Arnalds.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #ambient #pianino #downtempo #postrock

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys

43. Eluvium

44. Flunk

45. Paavoharju

46. Arms and Sleepers
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 47, Ólafur Arnalds. Subskrybuj tag: #wpadlom...

źródło: comment_7bvDx308OBtYYGQqmfiZEeLz6WptjI05.jpg

Pobierz
  • 3
@Emtebe: Znasz może jakieś zespoły grające podobną muzykę do Metronomy? Szczególnie chodzi mi o utwory podobne do tych z ich starszych płyt, takie jak: The end of you too, Radio Ladio, This could be beautiful. Ale też może być coś w stylu The Look, The bay.

Wiem, że możesz nie znać tego zespołu, ale jeśli znasz i kojarzysz podobne, to by było fajnie, jak byś mi pomógł.

Bo szukam czegoś podobnego,