Wpis z mikrobloga

I nastał czas na mnie :)

Kupiłem jakiś czas temu #xiaomi mi4i na ValueBasket Link do telefonu

Przyszedł we wtorek ale ze względu na prace, nie miałem czasu się nim cokolwiek zająć, ani tym bardziej coś napisać.
Takie pierwsze wrażenia to pozytywne, jakość rozmów dużo lepsza w porównaniu z Xperią T, tak samo sygnał ma więcej kresek w tym samym pomieszczeniu, jakby internet z sieci lepiej łapał w kiblu :)

Jechałem dziś do domu z nawigacją googlowską, to nawigacja + dane mobilne zeżarła ok 20% baterii przez godzinę. Ogólnie jestem zadowolony z zarządzania energią, i przy w miarę rozsądnym używaniu wytrzymał by od ranka do wieczora dnia następnego (licząc parę godzin neta, i ok godziny grania).

Muszę przysiąść nad polonizacją MUIU, bo standardowo nie ma języka polskiego ani Polskiej lokalizacji (co ciekawe lokalizacje najbliżej nas mam Rosyjską. Z krajów dostępnych do wyboru jest tylko Brazylia, plus paręnaście krajów Azji).

Jeśli chodzi o aparat to nie bawiłem się ustawieniami, natomiast w trybie automatycznym, przy świetle dziennym zdjęcia są dużo lepsze niż na poprzedniczce. Przy słabym świetle (będzie widać na jednym zdjęciu) strasznie ziarniste wyszło, ale może opcje w aplikacji coś na to coś poradzą. Ale ogólnie jest na duży plus z xpierią.

Telefon ma 2 tryby: maksymalna moc i zbalansowany, w tym pierwszym na Antutu osiągnął wynik 37963 (jeden z lepszych, choć słabiej niż Mi4), natomiast w tym drugim 17071, Dodatkowo grałem też w Mortal Kombat ten najnowszy, i na trybie wydajnościowym gra chodzi całkiem przyjemnie, natomiast w trybie oszczędnym jest raczej 15-20 klatek (i jednak czasy ładowania są dużo dłuższe).

Telefon zamówiłem 6 lipca a dostałem go 14. To co mnie zaciekawiło to to, że tego 14 lipca dostałem smsa, że moja paczka jest gotowa do dostarczenia, ale jeśli wyślę smsa o treści 1 lub 2 lub 3 to mogę zmienić datę. Odpowiedziałem "3" i w potwierdzeniu odpowiedzi dostałem smsa, że moja dyspozycja została przyjęta a paczka zostanie dostarczona 17 lipca. Trochę się zdziwiłem jak wchodzę tego samego dnia po pracy i widzę, że jest paczka do mnie.

Standardowo nie ma Polskiego wejścia do ładowarki, natomiast w pudełku wysyłają przejściówki (ja mam z Angielskiej na Amerykańską i potem na Polską), no ale niezbyt ładnie to wygląda.

To tyle z takich podstawowych rzeczy, nie wiem co mógłbym jeszcze napisać, jeśli macie pytania zadawajcie je śmiało :)

#bojowkaandroid #chinskiecuda
źródło: comment_3ZesFAw974VyZBnq94YqnqTxtj1NzRiX.jpg
  • 20
@rilitaf: Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, choć telefon zamówiłem jakoś tak w poniedziałek, albo nawet w niedziele, i chcieli żebym im przesłał potwierdzenie zrobienia przelewu ( w sumie to nie wiem czemu). Przeczytałem opinie o sklepie na allegro i poszukałem w googlach opini i zaryzykowałem.

Na sklep naprowadziło mnie ceneo, bo tylko do tej strony był link, jak wpisałem ten model telefonu. Zobaczymy jeśli telefon się zepsuje, to czy
@lukazh: Moje wymagania podstawowe były 4: przynajmniej ok 3Ah bateria, przynajmniej 2GB ramu, ekran full HD bądź HD, czysta jakość rozmów. Myślałem też nad Mi4, ale przeważył nowszy Android (choć może Mi4 ma już aktualizacje do 5.0), i zainteresowały mnie te 8 rdzeni (4 energooszczędne i 4 wydajnościowe, (zależy który tryb pracy potrzebujemy, te 4 rdzenie są aktywne), ponieważ w starym telefonie irytowała mnie stara bateria).

Dodatkowo jest ok 300zł tańszy
@nuker92: A jak z przesyłką, długo czekałeś? jakieś cło czy coś? sam się zastanawiam się nad kupnem u nich ale cholera cło mnie przeraża i czas oczekiwania. Niby w cenie są zawarte wszelkie opłaty ale jakoś im nie wierzę
@lukazh: nie za bardzo widzę takie coś w opcjach, ale jest 3 w nocy, to jeszcze jutro poszukam. Chyba ze to jakaś apka ?

@konoo: ja nic nie zapłaciłem, tylko te 970 złotych. No a czas, to zamówiłem w niedziele, było w następny poniedziałek
@nuker92: tez zamowilem ten telefon i wciaz czekam na dostawe :) z tym ze troche dluzej niz Ty.
swoją drogą dopiero teraz dowiedzialem sie ze ma inne wejscie na ladowarke no ale trudno sie mowi.