Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
co jakiś czas mam problem z moim win8. Skacze mu zużycie dysku do stu procent, utrzymuje się przez długi czas, zdarza mu się wtedy zawiesić, a już zawsze programy odpalają się z opóźnieniem. Nie ma określonego schematu, kiedy się to dzieje.
Śledząc internetowe fora i idąc tropem odpowiedzi uznanych za pomocne w tej kwestii wyłączyłam harmonogram zadań, wyłączyłam indeksowanie plików, zwiększyłam jakby pamięć roboczą na dysku do wartości RAMu, wyłączam Dysk Google, kiedy z niego nie korzystam i inne takie.
Poprawiło się, ale wciąż nie jest idealnie. Momentami wciąż podbija do 100%, choć teraz działa płynnie. W menadżerze zadań nie ma żadnej aktywności, która aż tak by go zajmowała. Np w tym momencie wszystkie mają zero, poza ccleanerem, który ma już 0.2. I menadżer już pokazuje, że dysk jest w 95% użycia. Zastanawia mnie skąd się to bierze i czy jest jeszcze jakaś opcja, żeby to poprawić albo zniwelować. Po prawdzie problem zwykle sam znikał, ale wolałabym, żeby się nie pojawiał.
Korzystam z Phenom II X4 955 i mam 9GB RAMu.

P.S. Może to i nie jest i7, ma swoje lata, ale wszystko mi na nim śmiga jak należy i opisany problem występuje sporadycznie. I nie, na razie nie mam możliwości się przenieść na coś nowszego i lepszego.

#kiciochpyta #windows8 #pcproblem #serwiskomputerowy #pogotowiekomputerowe #komputery
  • 5
@leanansidhe: Prawdopodobnie jakis malware- Sciagnij anti malware bytes (wersja 15 dniowa jest darmowa), przeskanuj kompa i powinno byc lepiej. Dopraw wszystko CCleanerem i powinno byc zdecydowanie lepiej

takimi gownami opozniono program jadrowy Iranu :) ale po co ktos Ci opoznia dostep to Mirko- To ja nawet nie.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@leanansidhe: wyczysc dysk cc cleanerem, na malware/wirusy oraz zrob testowanie dysku MA bad sectory. Jesli pierwsze dwa nie pomoga to obawiam sie ze czeka Cie kupno nowego dysku